NVIDIA Tegra Note

Tabletowa platforma NVIDIA Tegra Note oficjalnie, cena 199$

NVIDIA zaprezentowała właśnie opartą o chip Tegra 4, tabletową platformę Tegra Note. Czym jest owa „tabletowa platforma”? To tak naprawdę baza, na podstawie której będą powstawać inne tablety. Urządzenia, które zostaną zbudowane w oparciu o Tegra Note – mają kosztować zaledwie 199$, czyli jakieś 635 zł.

NVIDIA Tegra Note

Specyfikacja Tegra Note budzi spore wrażenie. Całość została oczywiście zbudowana na bazie chipsetu Tegra 4, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A15 i 72-rdzeniowej grafiki GeForce. Według NVIDII tablety zbudowane na bazie Tegra Note w momencie premiery sklepowej będą najwydajniejszymi 7-calowcami na rynku.

Co interesujące, Tegra Note podobnie jak seria smartbletów i tabletów Galaxy Note – jest wyposażona w rysik, który oparto o autorską technologię NVIDII o nazwie DirectStylus. Ma ona zapewnić niesamowitą czułość i być kompatybilna ze sporą liczbą aplikacji, które wykorzystają jej „moc”.

Reszta specyfikacji Tegra Note obejmuje 7″ ekran IPS o dość kiepskiej rozdzielczości, wynoszącej 1280 x 800 pikseli, 5MP kamerę, kamerkę VGA do rozmów wideo, 16GB pamięci wewnętrznej, slot na microSD oraz wbudowane głośniki stereo z dźwiękiem bass-reflex.

NVIDIA niestety nie wspomina, na bazie jakiej wersji Androida ma działać Tegra Note. Możemy się jednak domyślać, że będzie to najnowsza wersja tego OS’a – 4.3 JB lub 4.4 KK. NVIDIA będzie także odpowiedzialna za upgrade firmware, który ma się odbywać poprzez OTA.

Oczywiście z uwagi na fakt, że NVIDIA Tegra Note jest jedynie platformą – urządzenie nie pojawi się pod tą nazwą w sklepach. NVIDIA już rozesłała próbki do wielu producentów sprzętu, jak ASUS, Toshiba, HP, XOLO itp., którzy na bazie Tegra Note zbudują własne tablety. Według NVIDII pierwsze urządzenia oparte o Tegra Note powinny pojawić się na półkach sklepowych w ciągu kilku, najbliższych miesięcy.

Źródło: NVIDIA


  • PeterK

    HP już zapowiedział swoją produkcję opartą na koncepcie Tegra Note – będzie się zwać HP Slate7 Extreme, jeśli mnie pamięć nie zawodzi. Ale i tak ciekawszy chyba będzie HP Slate8 PRO – na tym samym chipsecie, może i bez rysika (choć akurat nie wiem tego na pewno), ale przynajmniej z w miarę współczesną rozdzielczością.

    • http://smartfan.pl Noob

      No mam nadzieję, że faktycznie ekrany w tych tabletach będą mieć większą rozdzielczość – bo taka, którą pokazała NVIDIA to trochę porażka.