samsung-ativ-smart-pc-0

Tablety Samsung ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro – zdjęcia i pełna specyfikacja

ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro to dwa, pierwsze tablety koreańskiego producenta z systemem Windows 8 – co siedzi w ich wnętrzu?

Samsung Ativ Smart PC

Samsung ATIV Smart PC

Pierwszym z tabletów, którego zdjęcia możecie podziwiać powyżej i poniżej – to ATIV Smart PC. Urządzenie działa w oparciu o platformę Intel x86, a w tym przypadku jest to chip Atom i grafika Intel HD. Do dyspozycji użytkownika jest 2GB RAM, dwie kamery (2MP i 8MP), 11.6-calowy ekran PLS (o rozdzielczości 1366×768 pikseli) oraz 128GB pamięci wewnętrznej.

Samsung ativ smart pc

Pełną specyfikację Samsung ATIV Smart PC znajdziecie na screenie poniżej.

Samsung ativ smart pc - specyfikacja

Samsung ATIV Smart PC Pro

Drugie z urządzeń, czyli ATIV Smart PC Pro – jest mocniejszą odmianą poprzednika. Główna różnica między tymi dwoma tabletami polega na tym, iż w wersji Pro zastosowano chip Intel Core i5 oraz port USB 3.0.

Samsung ativ smart pc pro

Niestety, i5 jest dużo bardziej prądożerny – dlatego urządzenie wytrzymuje tylko 8 godzin na jednym ładowaniu (podczas gdy ATIV Smart PC „pociągnie” aż 13.5 godziny).

Samsung ativ smart pc pro

Model Pro ma też ekran o wysokiej rozdzielczości Full HD, podczas gdy poprzednik ma wyświetlacz o rozdzielczości zaledwie 1366×768 pikseli. W Pro zwiększono też ilość RAM (do 4GB) i pamięci wewnętrznej (do 256GB). Pełną specyfikację modelu Pro możecie zobaczyć poniżej.

Samsung ativ smart pc pro - specyfikacja

Poza wymienionymi cechami, urządzenia praktycznie nie różnią się od siebie. Obydwa posiadają odłączane, magnetyczne klawiatury – które po przyłączeniu sprawiają, że tablety zaczynają wyglądać jak zwykłe laptopy.

Samsung nie podał daty wejścia urządzeń do sklepów. Możemy się jednak spodziewać, iż nastąpi to nie wcześniej, niż na koniec października. Cena tabletów to niestety nadal wielka niewiadoma.

Źródło: SamsungMobile