Nokia – WP7

Tajemnicza Nokia na indyjskiej stronie logistycznej

Doskonale znamy praktyki Samsunga, który wysyła swoje urządzenia do Indii w celu dokładnego ich sprawdzenia i przetestowania. Wszystko wskazuje na to, że śladem koreańskiego koncernu poszła Nokia, której tajemniczy model  RM-977 został zarejestrowany na indyjskiej stronie logistycznej Zauba, monitorującej towary przywożone i wywożone z kraju.

Nokia RM-977

Jeśli wierzyć informacjom, jakie znajdują się przy przesyłce, telefony importowane są do Indii z Finlandii, by mogły zostać poddane testom i ocenie. Łącznie w Azji wylądowało 48 takich słuchawek.

Wiemy także, że model ten wyposażony jest w tylko jeden slot kart SIM i 4,5-calowy, dotykowy wyświetlacz. Mimo tego, że nie jesteśmy w stanie uzyskać większej ilości parametrów technicznych, możemy śmiało domniemywać, że Nokia RM-977 jest kolejnym telefonem z serii Lumia, bazującym na systemie operacyjnym Windows Phone. Warto też dodać, że wartość tajemniczej przesyłki wyceniana jest na 7966 Rupii Indyjskich (około $130).

Nie możemy niestety oszacować czy słuchawka ujrzy światło dzienne po testach. Nie pozostaje nam nic innego jak zanotować numer seryjny urządzenia i śledzić doniesienia prasowe. Osobiście jestem ciekaw, jaka ilość użytkowników zainteresuje się niskobudżetowymi, 4,5-calowymi telefonami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Phone. Trzeba przyznać, że cena tego modelu może okazać się bardzo konkurencyjna.