Sony Xperia ZR – woda

Tanie, wodoodporne telefony Sony już w przyszłym roku?

Dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków marki Sony, którzy chcą być w posiadaniu niskobudżetowego, wodoodpornego telefonu za rozsądną cenę – według tajwańskiego źródła marka ta zaprezentuje takie urządzenia już w przyszłym roku. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że podobne posunięcie planują inni producenci smartfonów.

Sony Xperia ZR - woda

Jeśli mówimy o wodoodpornych słuchawkach Sony to na myśl przychodzą nam popularne „Zetki”, problem jednak w tym, że są one nieosiągalne dla użytkowników posiadających ściśle ograniczony budżet, a mających zarazem jasno sprecyzowane wymagania odnośnie wydajności. Jasne, ktoś spostrzegawczy zauważy, że jest przecież na rynku tani, wodoodporny model Sony Xperia Go, jednak nie oszukujmy się – jest to sprzęt z 2012 roku, skierowany raczej dla mniej wymagających użytkowników. DigiTimes doniósł jednak, że już w przyszłym roku na półki sklepowe mogą trafić telefony odporne na działanie wody, swoją ceną nie przekraczające 300 dolarów (czyli w cenie poniżej tysiąca złotych).

Jak podaje tajwańskie źródło, Sony Mobile Communications jest w trakcie rozwijania współpracy z firmami będącymi dostawcami komponentów do produkcji przystępnych w cenie, wodoodpornych smartfonów. Wygląda jednak na to, że śladem japońskiego producenta pójdą także wielkie marki takie jak Samsung, HTC, Motorola oraz Lenovo i będą starały się poszerzyć ofertę wodoodpornych telefonów.

Sony Xperia Z2 - wodoszczelność

Trzeba przyznać, że sama idea wydaje się być bardzo interesująca. Rynek z pewnością wykaże zainteresowanie budżetowymi, odpornymi na działanie wody telefonami. Marki będą chciały odświeżyć portfolio tanich urządzeń, które zostały nieco zapomniane w czasach premier wodoodpornych flagowców takich jak Sony Xperia Z2 czy Samsung Galaxy S5.