TCL – logo

TCL planuje zakup HTC?

O ile firmy HTC nie trzeba chyba wam moi drodzy czytelnicy przedstawiać, o tyle TCL jest już dużo mniej rozpoznawalny. TCL to chiński producent sprzętu elektronicznego, który zasłynął z wykupienia podupadającego biznesu telefonów komórkowych firmy Alcatel, by potem wyprowadzić go na prostą. Jak się okazuje TCL może ostrzyć sobie zęby także na przejęcie HTC.

TCL - logo

HTC, chociaż jest znane z tego, że potrafi stworzyć naprawdę potężne i dobre jakościowo smartfony, to niestety ich sprzedaż nie idzie Tajwańczykom zbyt dobrze. HTC w najnowszym raporcie finansowym informowało, że sprzedaż jego produktów spadła. Co prawda firmie udało się wypracować zysk, jednak odbyło się to głównie, dzięki mocnemu „zaciskaniu pasa”.

W jednej ze swoich wypowiedzi szef firmy TCL stwierdził, że takie firmy jak HTC oraz TCL – powinny być razem, aby sprostać konkurencji ze strony Samsunga oraz Apple.

HTC pomimo ciągłej obecności na rynku – nadal nie potrafi poprawić swojej pozycji. Być może TCL chce zainwestować pokaźną sumę pieniędzy w HTC, pozwalając temu tajwańskiemu producentowi na nieco oddechu i stanięcie na nogi. Naturalnie taka inwestycja nie byłaby bezinteresowna, bo TCL zapewne w zamian zażądałoby stosownego pakietu akcji.

Jak sytuacja się rozwinie – nie wiadomo. Być może HTC wcale nie zgodziłoby się na tego typu inwestycję ze strony TCL. Faktem jest, że HTC rozesłało właśnie zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 8 października. Podczas niej zaprezentowany zostanie najprawdopodobniej ukierunkowany na selfie model HTC One (M8) Eye. Miejmy nadzieję, że ten produkt pomoże firmie wyjść na prostą.