Zagg-HzO-0

Technologia nanopowlekania ZAGG HzO (wideo)

Woda i elektronika to dwie rzeczy, które nie za bardzo siebie lubią. Jeśli nasz smartfon wpadnie do basenu, lub kufla z piwem, to niestety mamy nikłe szanse na jego uratowanie – całe szczęście z pomocą przychodzi firma ZAGG.

Zagg HzO

Ludzie z firmy ZAGG, stworzyli technologię, która ma ochronić nasz smartfon, czy też tablet – przed wszelkimi zanieczyszczeniami i wodą. Technologia hydrofobowej nanopowłoki HzO ma zagwarantować, że jeśli upuścimy nasz drogi gadżet do wody – to nic się z nim złego nie stanie i będziemy go mogli nadal używać, jakim cudem?

Na targach MWC 2012 mogliśmy zobaczyć demonstrację technologii HzO – kilka smartfonów i jeden tablet Samsunga, zostało potraktowanych technologią HzO, po czym wrzucone do naczynia z wodą. Co ciekawe – po wyjęciu z wody, zarówno smartfony, jak i tablet działały, jakby nigdy nic.

Co ciekawe – taki powleczony hydrofobową nanopowłoką smartfon, do uzyskania swojej wodoodporności – nie wymaga już żadnych uszczelek. Elementy elektroniczne są chronione przez technologię HzO, która nie pozwala na dostanie się wody do elektroniki (w tym baterii).

Mam ogromną nadzieję, że HzO zostanie wkrótce wprowadzone w życie – zresztą, firma ZAGG już podobno prowadzi rozmowy z jednym z producentów. Film, który demonstruje działanie technologii – możecie obejrzeć poniżej.

Źródło: PhoneArena