NVIDIA – konsola Shield

Tegra 4 doczekała się swojego benchmarka, konkurencja zniszczona

Na styczniowych targach CES, które odbyły się w Las Vegas, Nvidia zaprezentowała swoją androidową konsolę do gier – SHIELD. Urządzenie, które jest napędzane układem Tegra 4, zostało właśnie przetestowane w benchmarku AnTuTu. Jakie uzyskało wyniki?

NVIDIA - konsola Shield

Trzeba przyznać, że jeśli rezultaty okażą się prawdziwe, to Tegra 4 zmiecie swoją aktualną konkurencję z powierzchni ziemi. Zarówno 8-rdzeniowy Exynos 5 Octa (jego wynik w AnTuTu wyniósł 28018 punktów), jak i Qualcomm Snapdragon 600 (25900 punkty), nie mają w tym starciu szans.

Tegra 4, przetestowana w AnTuTu, osiągnęła zawrotne 32150 punkty, czyli dużo więcej, niż jej konkurencja. Jeśli wierzyć danym, urządzenie pracowało przy częstotliwości zegara, wynoszącej 1912 MHz (1.9 GHz).

Nvidia SHIELD - benchmark AnTuTu

Oczywiście wszyscy mają świadomość, że benchmarki absolutnie nie muszą odzwierciedlać wydajności, jaką niesie dane urządzenie, podczas codziennego użytkowania. Przecież na rynku jest pełno urządzeń o bardzo mocnej, „papierowej” specyfikacji, osiągających doskonałe wyniki w benchmarkach, którym i tak system potrafi „zamulać”. Mimo wszystko, ja nadal z zapałem przeglądam kolejne wyniki AnTuTu, ale raczej na zasadzie obserwowania relacji sportowej, niż czegoś, co odzwierciedla faktyczną, „użytkową” wydajność.

32150 punkty to oczywiście dużo, myślę jednak, że Qualcomm, ze swoim Snapdragonem 800 może zagrozić temu wynikowi. Czy tak będzie faktycznie? To okaże się dopiero wtedy, gdy do sklepów wejdą pierwsze urządzenia, wyposażone w Snapdragona 600 i Tegrę 4. Po ich debiucie pojawią się pierwsze testy, które w pełni obnażą moc tych chipów.

Źródło: TheDroidGuy