Sony Xperia Z3 – TEENA

TENAA ujawnia specyfikację i zdjęcia Sony Xperia Z3

Czym jest TENAA? To chiński urząd, wydający certyfikaty dla wszystkich urządzeń komunikacyjnych wchodzących do tamtejszych sklepów. Dzięki TENAA już niejednokrotnie ujawniane zostawały sprzęty, które nie miały jeszcze swojej oficjalnej premiery. Podobnie jest i tym razem, bo TENAA „przez przypadek” ujawniła zdjęcia i specyfikację modelu Sony Xperia Z3.

Sony Xperia Z3 - TEENA

Jak pewnie wiecie, Xperia Z3 jest bezpośrednim następcą flagowca Xperia Z2. Niestety, jeśli specyfikacja się potwierdzi to Z3 będzie zaledwie lekko udoskonaloną wersją Z2, która zamiast Z3 powinna nosić nazwę Z2+.

W Xperii Z3 japoński producent zamontował ten sam ekran, który znajdziemy z Z2, czyli 5.2″ matrycę IPS LCD o rozdzielczości 1080p. Sony postarało się za to nieco zmniejszyć urządzenie, bo smartfon mierzy 146.5 x 72.4 x 7.4 mm (Z2 ma wymiary 146.8 x 73.3 x 8.2 mm). Z3 jest także nieco lżejszy (158 g vs. 163 g).

Sony nie omieszkało także udoskonalić chipsetu, niestety pod tym względem także nie ma rewolucji. Wewnątrz modelu Xperia Z3 siedzi Qualcomm Snapdragon 801, ale w mocniejszym wariancje AC (wzrost taktowania z 2.3 GHz do 2.5 GHz). W kwestii pamięci RAM nic się nie zmieniło, bo nadal jest jej 3 GB.

Kamera również jest taka sama, jak w Z2. Mamy tu więc 20.7 Mpix aparat główny i 2 Mpix kamerkę z przodu. W roli pamięci wewnętrznej zastosowano 16 GB powierzchnię, którą można rozszerzyć kartą microSD.

Mam nadzieję, że Sony podczas targów IFA 2014 pokaże, czym tak naprawdę różni się Xperia Z3 od Xperii Z2, bo póki co mam przeczucie, że Z3 wcale nie zasługuje na miano wielkiego następcy Z2.


  • SarioN

    odgrzewany kotlet!