Facebook Home

Teraz każdy (no prawie) może zainstalować Facebook Home

Nakładka na Android, Facebook Home, już jest dostępna na Google Play. Niestety, nie dla wszystkich. Facebook dość mocno ograniczył ilość urządzeń (i państw), w których można zainstalować ich produkt. Całe szczęście i to można obejść.

Facebook Home

Na łamach portalu MoDaCo, ukazały się pliki instalacyjne APK Facebook Home, dzięki którym sprawdzanie kraju oraz modelu smartfonu, jest ominięte. Facebook Home w tej chwili teoretycznie można instalować wyłącznie na telefonach HTC One X, One X+ oraz Samsungu Galaxy S III i Note II (jak udało mi się dowiedzieć, niestety w Polsce na Note II nie można nadal zainstalować Facebook Home z Google Play, więc nasz kraj nie jest najwyraźniej wspierany).

Całe szczęście, jeśli posiadasz któreś z czterech, powyższych urządzeń, to możesz skorzystać z tego pliku APK i bez problemu zainstalować Facebook Home (do poprawnego działania Home, niezbędna jest instalacja oficjalnego klienta Facebooka, więc jeśli go nie masz, to zainstaluj go z Google Play).

Jeśli jednak masz inny smartfon, to droga do instalacji Facebook Home jest nieco bardziej skomplikowana. Po pierwsze, musisz odinstalować wszystkie, facebookowe appki ze swojego telefonu. Po drugie, musisz zainstalować zpatchowane aplikacje Facebooka – Facebook app, Messenger i Home. Po tym zabiegu, Facebook Home powinien bez problemu śmigać.

Gdybyś miał jakieś pytania, wszelkie odpowiedzi znajdziesz w specjalnym wątku na forum MoDaCo (link do niego znajduje się w źródle tekstu). Ewentualnie możesz popytać też na naszym forum, SmaftFan.pl. Powodzenia!

Źródło: Modaco, Google Play (Facebook Home)