LG Swift 3D

Test wydajności LG Swift 3D (Optimus 3D)

Tym razem zaprezentuję, jak w benchmarku Smartbench 2011 radzi sobie LG Swift 3D, znany również jako LG Optimus 3D.

LG Swift 3D

Każdy chyba już wie, że LG Swift 3D P920 to mocarne urządzenie, oparte o dwurdzeniowy procesor 1GHz ARM Cortex-A9 (taki sam jak w układzie NVIDIA Tegra 2), układ graficzny PowerVR SGX540 i chipset Texas Instrument OMAP4430. Teoretycznie więc, wyniki wydajności CPU Swift 3D powinny być takie same, jak urządzeń z zamontowanym układem Tegra 2. Z kolei rezultaty Swift 3D w grach, powinny kształtować się na poziomie osiągów urządzeń z procesorami Samsung Hummingbird (montowanymi m.in. w Galaxy S I9000). Jak jest jednak w rzeczywistości?

LG Swift 3D - benchmark

W powyższych testach (średni wynik z 6 testów) LG Swift 3D P920 uzyskał rezultat 2729 punktów w wydajności CPU i 2822 punkty w wydajności graficznej. Warto zauważyć, że wyniki testu wydajności CPU są we wszystkich testowanych urządzeniach dosyć zbliżone, jednak jeśli chodzi o grafikę – tu zdecydowanym liderem został Swift 3D, który gromi Samsunga Galaxy S II, uzyskując ponad dwa razy lepszy wynik. Testowany egzemplarz LG Swift 3D jako system wykorzystywał Android 2.2.2 Froyo, natomiast Galaxy S II – już Android 2.3.1 Gingerbread, co też przemawia na korzyść smartfona LG. Jak te wyniki się mają do wyników innych smartfonów?

LG Swift 3D - tabela

LG Swift 3D - zestawienie

LG Swift 3D P920 jest liderem tabeli, zarówno, jeśli chodzi o wydajność CPU, jak i grafiki. Swift 3D tylko nieznacznie zwycięża ze smartfonami Swift 2X (Optimus 2X) i Motorolą Atrix pod względem wydajności CPU. Taka niewielka przewaga nie powinna wcale dziwić, gdyż wszystkie trzy urządzenia są oparte o te same procesory – dwurdzeniowe 1GHz ARM Cortex-A9.

Sytuacja ma się nieco inaczej, jeśli chodzi o wydajność układu graficznego (GPU). Tutaj przewaga Swift 3D jest już nieco większa, czy oznacza to, że połączenie procesora 1GHz ARM Cortex-A9 i GPU PowerVR SGX540 jest idealne? Proszę pamiętać, że Swift 3D w tym teście miał zainstalowany jedynie Android 2.2.2 Froyo, który jest gorzej zoptymalizowany, niż 2.3 Gingerbread.

Powyższe testy należy jednak traktować jedynie poglądowo, gdyż sklepowe wersje urządzeń mogą się znacząco różnić, od tych użytych do testów.

Źródło: smartphonebenchmarks.com