Samsung Galaxy S II

Test wydajnościowy Samsung Galaxy S II

Premiery rynkowej Galaxy S II jeszcze nie było, ale już teraz możemy zobaczyć jedne z pierwszych testów wydajności tego urządzenia.

Samsung Galaxy S II

Samsung wyposażył model I9100 w dwurdzeniowy układ Exynos 4210 (znany też jako Orion). Co nowego w Exynos 4210? Nowy GPU – Mali 400, który ma przynieść duży wzrost wydajności w stosunku do GPU Power SGX540 (montowany m.in. w Galaxy S). Wiem też jednak, że nie każdy Galaxy S II będzie wyposażony w układ Exynos 4210, gdyż niektóre będą montowane z Tegrą 2 na pokładzie.

W teście, który prezentuję poniżej, widnieją dwa różne warianty Galaxy S II – oznaczone jako I9100 oraz SHW-M250S. Nie wiadomo na sto procent, który z nich jest wyposażony jest w układ Exynos a który w Tegrę.

Samsung Galaxy S2 - zestawienie

Samsung Galaxy S2 - tabela

Wyniki pokazują dość duże rozbieżności między modelami SHW-M250S a I9000. Zakładając najbardziej prawdopodobny scenariusz, iż I9000 ma układ Exynos 4210 a model SHW-M250S Tegrę 2, można stwierdzić, że układ Samsunga nie spisał się zbyt dobrze. Między Tegrą 2 a Exynosem 4210, zarówno w teście wydajnościowy, jak i teście graficznym – jest bardzo duża różnica, szczególnie widoczna w wydajności grafiki. Niestety najgorsze w tym wszystkim jest to, że oba warianty uzyskały w teście graficznym wynik dużo gorszy, niż GPU Power SGX540 (montowany m.in. w Galaxy S). Pocieszające jest, że wyniki testów wydajnościowych CPU, zarówno I9000, jak i SHW-M250S górują nad wszystkimi innymi urządzeniami w zestawieniu.

Należy pamiętać, że testy są jednymi z pierwszych, i mogą być mało miarodajne. Prawdopodobne jest, że Samsung ciągle udoskonala m.in. sterowniki w Galaxy S II, i wersja, która trafi na półki sklepowe – będzie o wiele bardziej wydajna, niż testowane jednostki.

Źródło: smartphonebenchmarks.com