Sony Xperia P

Testowy Jelly Bean dla Xperii P już do pobrania

Jeśli posiadasz Xperię P i jesteś zdesperowany, aby zainstalować na niej oficjalny Jelly Bean – to teraz masz okazję. W sieci ukazał się oficjalny, testowy ROM, z aktualizacją Android 4.1.2 dla Sony Xperii P.

Sony Xperia P

ROM z Android 4.1.2 Jelly Bean, pojawił się na forum XDA-Developers. Nowy firmware nosi numer 6.2.A.0.399, jest datowany na 13 marca i waży 563 MB. Oczywiście jest to oficjalny ROM, który wyciekł od Sony, niestety, jak na testową wersję przystało – pewne funkcjonalności mogą jeszcze w nim nie działać. Według pierwszych informacji, kernel w nowym firmware nie ma działającego trybu Recorvery, nie ma w nim także obsługi łączności bezprzewodowej. Galerię zrzutów ekranu z nowego ROMu, możecie obejrzeć poniżej.

Wszelkie informacje oraz plik z ROMem, znajdziecie w linku źródłowym tego artykułu. Jak zwykle przestrzegam, że ROM powinny instalować wyłącznie te osoby, które znają się na technicznych zagadnieniach swojego smartfonu i nie raz już go flashowały. Swoją drogą, aby zainstalować ten testowy firmware, trzeba mieć odblokowany bootloader.

Mimo wszystko, chociaż z dzisiejszego przecieku zwykły użytkownik Xperii P, nie ma praktycznie żadnego pożytku, to i tak jest to dla nas świetna informacja, że Sony usilnie pracuje nad Jelly Bean dla Xperii P. Co prawda upgrade nie pojawi się w ustalanym wcześniej terminie (pod koniec marca), ale na koniec kwietnia Jelly Bean powinien być już gotowy.

Źródło: XDA-Developers


 • Pfun

  jest gdyz np. bedzie mozna zniwelowac ta aktualizacja problem z apratem przy 8 MP

 • XDDamcioll

  Uff, nareszcie, dobrze że Sony pomyślało o użytkownikach mid-endowego smartfonu (którego jestem posiadaczem) dając mu Androida JB z nową odświeżoną nakładką UXP znaną z Xperii Z. Niedawno, tuż po premierze „zetki” desperacko szukałem launcherów upodabniających do wspomnianego wcześniej smartfona. Teraz Sony pokazało że nie siada na laurach jak HTC, które po zaprezentowaniu nowego Sense skąpili je tylko dla high-endowych telefonów (One X+, One X, One S).

  • Tomasz

   Ale po co w ogóle aktualizować? Grze można coś znaleźć o korzyściach?