The All New HTC One – Telstra

The All New HTC One: teraz już wiemy, po co w tym smartfonie są dwie kamery

The All New HTC One, czyli nowy flagowiec Tajwańczyków, który ma zostać oficjalnie pokazany 25 marca – został już w nieoficjalny sposób „prześwietlony” na wiele sposobów. Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy, dlaczego HTC zamontowało w tym nowym smartfonie podwójną kamerę z tyłu obudowy. Dzisiaj jednak poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

The All New HTC One - Telstra

W sieci pojawiła się właśnie broszura australijskiego operatora komórkowego Telstra, która reklamuje The All New HTC One. Dowiadujemy się z niej, że HTC zaopatrzyło ten smartfon w funkcję nazwaną Duo Camera, która pozwoli użytkownikowi na jeszcze doskonalsze odwzorowanie głębi fotografowanej sceny i uzyskanie efektu boke (ang. bokeh), czyli rozmycia. Będziemy sobie mogli nawet wybrać, które elementy fotografii mają być rozmyte, a które nie (podobnie, jak to jest w Galaxy S5, Xperii Z2 oraz LG G Pro 2).

Dodatkowo Duo Camera pozwoli na robienie jeszcze ładniejszych fotografii w kiepskim oświetleniu (zapewne wtedy zdjęcie będzie robione przez dwie kamery na raz i składane w jedno). Telstra chwali się też, że w The All New HTC One będziemy mogli uzyskać efekt zdjęć 3D. Przypominam, że HTC już wcześniej miało smartfon z dwiema kamerami (i dodatkowo ekranem 3D), który potrafił robić zdjęcia 3D. Był nim model HTC Evo 3D.

Niestety w kwestii The All New HTC One nadal nie znamy rozdzielczości kamery, czy ma optyczną stabilizację obrazu oraz czy potrafi nagrywać filmy 4K.

Broszura Telstry zdradza także australijską cenę tego nowego smartfona, która ma wynieść 840 AUD, czyli około 2300 zł.