Tim Cook

Tim Cook, nowy szef Apple – dostanie prawie 400 milionów dolarów za 10 lat pracy

Tim Cook, nowy szef Apple – dostał bardzo dobrą ofertę od firmy, w zamian za którą będzie musiał podpisać umowę na 10 lat.

Tim Cook

Po odejściu Steve’a Jobs’a ze stanowiska prezesa firmy – nowy prezes, Tim Cook, dostanie o wiele lepsze wynagrodzenie, niż jego poprzednik. Wynagrodzenie Jobsa było bardzo niskie, jak na standardy płac w tak ogromnych korporacjach. Steve otrzymywał 1 milion $ za rok pracy na stanowisku prezesa.

Nowy prezes, Tim Cook – otrzymał dużo (to mało powiedziane) lepszą ofertę. Apple zaproponowało Cook’owi, że za podpisanie na 10 lat umowy z firmą na pełnienie funkcji szefa – Tim Cook dostanie 1 milion sztuk akcji Apple. W tej chwili milion akcji Apple jest wartych zawrotne 383.6 milionów $ (to na dzień dzisiejszy około 1.1 miliarda złotych). Jeśli dobrze liczę, to zarobki Cooka po dzisiejszych kursach wyniosą – ok. 3.2 miliona $ miesięcznie (około 9.2 miliona złotych).

Tim Cook swoje wynagrodzenie ma dostać w ratach – połowę w 2016 roku, a całą resztę w 2021 roku. Eh, gdyby tak ktoś mi zaproponował takie stanowisko, to jak wygrywać co miesiąc w totolotku.

Źródło: Pocketnow