timex smartwatch

Timex też chce mieć swój inteligentny zegarek

Oderwijmy się choć na chwilę od informacji dotyczących tylko i wyłącznie smartfonów i przyjrzyjmy się nieco planom amerykańskiej firmy Timex, która chce zawojować rynek inteligentnych zegarków. Producent ten przygotowuje we współpracy z gigantem branży – Qualcommem – zegarek z modułem łączności 3G, co oznacza oczywiście, że będzie on mógł łączyć się z Internetem bez konieczności parowania ze smartfonem.

timex-smartwatch

Zegarek ten ma nosić nazwę Ironman One GPS+ i ma być skierowany do tych, którzy ze sportu czerpią najwięcej przyjemności. Wbudowany moduł GPS nie tylko umożliwi ustalenie lokalizacji, ale również wskaże nam naszą prędkość oraz odległość, jaką przebywać będziemy w trakcie naszych treningów. Jak do tej pory udało się ustalić, łączność internetowa w tym wczesnym etapie pozwoli na przesyłanie naszej lokalizacji do naszych znajomych, aranżowanie z nimi spotkań lub informowanie odpowiednich służb w nagłych przypadkach. W dalszym ciągu spekuluje się czy zegarek będzie umożliwiał wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych lub maili.

Ten wstrząsoodporny i wodoodporny zegarek posiada 1,5 – calowy ekran oraz 4 GB wbudowanej pamięci i Bluetooth, który pozwoli nam na słuchanie naszej ulubionej muzyki z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek, wyposażonych dokładnie w taki sam moduł. Jak wydajna ma być bateria? Według producenta, jeśli zdecydujemy się na włączenie modułu GPS to powinna wystarczyć ona na około 8 godzin pracy, natomiast gdy go wyłączymy, będziemy mogli cieszyć się zegarkiem przez 3 dni. Współpraca firmy Timex z Qualcomm owocuje również tym, że znajdziemy w tym modelu technologię Qualcomm Mirasol, która oferuje wysoce energooszczędne wyświetlacze z doskonałą jakością wyświetlanych informacji.

timex-smartwatch2

Timex zdecydował się odpowiedzieć swoim produktem na inteligentne zegarki, które są już w ofercie innych producentów, takie jak LG G Watch czy Pebble. Dzięki współpracy z siecią AT&T, użytkownicy będą mogli korzystać z darmowego połączenia 3G przez okres jednego roku. Ironman One GPS+ ma na samym początku kosztować $399, a jeśli dodatkowo zdecydujemy się na model z opcją pomiaru tętna, będziemy musieli dopłacić $50.