Toshiba 13MP sensor BSI

Toshiba zaprezentowała nowy 13 MP sensor dla smartfonów i tabletów

Toshiba przedstawiła swoją nową, 13 MP matrycę, przeznaczoną dla smartfonów i tabletów. Według producenta – ma ona mocno zredukować szumy na wykonywanych fotografiach.

Toshiba 13MP sensor BSI


Japońska firma Toshiba nie zajmuje się wyłącznie produkcją gotowych urządzeń, lecz produkuje dla nich także komponenty. Jednym z nich jest nowo zaprezentowany sensor BSI (podświetlany od tyłu) o nazwie kodowej T4K37.

Według producenta, sensor ma wbudowany mechanizm redukcji szumów CNR i został zbudowany przy użyciu pikseli o wielkości 1.12 mikrona. Co to oznacza? Że teraz 13 MP przetwornik zajmuje powierzchnię zaledwie 8.5 mm².  Oczywiście większość z nas wie, że upychanie coraz większej ilości pikseli na coraz mniejszej powierzchni – nie wychodzi jakości zdjęć na dobre. Toshiba zapewnia jednak, że w tym przypadku tak nie jest. Porównanie sensora, z włączonym i wyłączonym CNR – możecie zobaczyć poniżej.

CNR - porównanie

Po lewej – CNR wyłączone, po prawej – CNR włączone.

Kiedy zobaczymy pierwsze urządzenia z nowym sensorem? Niestety, nie nastąpi to zbyt szybko. Toshiba dopiero w grudniu chce rozesłać próbki T4K37 do producentów sprzętu mobilnego. Można więc śmiało zakładać, że smartfony i tablety z tym sensorem, pojawią się najszybciej w drugim kwartale 2012.

Źródło: PhoneArena