LG-Optimus-LTE-2

True HD IPS – nowy standard ekranów LG

LG oficjalnie zaprezentował swój nowy standard wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych – ekrany True HD IPS.

LG Optimus LTE

Ekran True HD IPS po raz pierwszy zastosowano w zaprezentowanym niedawno smartfonie koreańskiego producenta, LG Optimus LTE. Co jest takiego nowatorskiego w tym wyświetlaczu, który powstał za sprawą firmy-siostry, LG Display? Przede wszystkim rozdzielczość, gdyż ekran True HD IPS o wielkości 4.5-cala to pełne HD, czyli 1280×720 pikseli (16:9). True HD IPS posiada także duże zagęszczenie pikseli na swej powierzchni, bo aż 329 ppi (dla porównania, Retina Display montowany w iPhone 4S ma 326 ppi).

Wyświetlacz True HD IPS przeszedł nawet testy, które przeprowadziła międzynarodowa agencja Intertek. Według agencji – LG True HD IPS oferuje lepsze parametry od wyświetlaczy AMOLED, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, jasność, możliwości i pobór energii. Niestety Intertek nie sprecyzował, jakiego konkretnie wyświetlacza AMOLED użył do testów. Ciekaw jestem, czy True HD IPS potrafi tak samo dobrze odwzorować czerń, jak AMOLED (w którym jest ona idealna).

Miejmy nadzieję, że wkrótce LG raczy wypuścić w Europie któryś ze swoich produktów z ekranem True HD IPS – bo póki co LG Optimus LTE można kupić wyłącznie w Korei Południowej.

Źródło: Pocketnow