Apple iOS 7 – logo

Trwały Jailbreak dla iOS 7 już jest

Można się było spodziewać, że prędzej czy później ktoś złamie zabezpieczenia iOS 7 i wypuści Jailbreak dla tej wersji applowskiego systemu. „Witaminka” nazwana evasi0n7 może być odpalona na Apple iPhone, Apple iPad, Apple iPad mini oraz Apple iPod touch, które działają w oparciu o wersje systemu od iOS 7.0 aż do iOS 7.0.4.

Apple iOS 7 - logo

Po wypuszczeniu iOS 7 przez Apple wiele osób nie chciało zaktualizować swojego urządzenia, gdyż bało się, że straci Jailbreak zaimplementowany do wersji iOS 6. Teraz każdy posiadacz złamanego iUrządzenia może bez przeszkód aktualizować go do iOS 7 i nie bać się o to, że nie będzie mógł zastosować w nim Jailbreak’a.

Hack evasi0n7 jest dostępny dla systemów Windows oraz Mac OS X. Jeśli ktoś jest więc zainteresowany otworzeniem iOS w swoim urządzeniu m.in. na aplikacje niepochodzące z App Store – niech skorzysta z linku źródłowego, gdzie znajdzie wszelkie, niezbędne informacje i instrukcje na ten temat. Na poniższym filmie możecie również zobaczyć tutorial, jak zainstalować Jailbreak na iOS 7.

Pamiętajcie oczywiście, że  ingerowanie w firmware urządzenia i niestosowanie się do instrukcji może się zakończyć dla Waszego drogiego „Jabłuszka” tragicznie. W trakcie tego procesu możecie uwalić swój smartfon / tablet w taki sposób, że jedynie serwis pomoże go wskrzesić (nie wspomnę już o możliwości utraty gwarancji). Stosujcie więc ten Jailbreak z wielką ostrożnością.