Samsung Galaxy Grand Prime – 2

Ukierunkowany na selfie Samsung Galaxy Grand Prime wyciekł do sieci

Rynek urządzeń dedykowanych do selfie (tzw. samotrzasków) stale się powiększa. Nie ma się więc co dziwić, że praktycznie każdy producent smartfonów chce coś ugryźć dla siebie. Podobnie jest z Samsungiem i smartfonem Galaxy Grand Prime, który już wkrótce powinien oficjalnie zadebiutować.

Samsung Galaxy Grand Prime

W porównaniu z poprzednim Grand przednia kamera tym urządzeniu urośnie z 2 Mpix do 5 Mpix. Nieoficjalna specyfikacja Galaxy Grand Prime ujawnia takżę, że smartfon jako główną kamerę dostanie 8 Mpix sensor, potrafiący nagrywać filmy w jakości 1080p.

Samsung Galaxy Grand Prime - 1

Jako serce posłuży tu z kolei chipset Snapdragon 400, wspomagany przez 1 GB RAM oraz system Android 4.4 KitKat. Urządzenie dostanie także 5″ ekran qHD (czyli gorszy niż 5.25″ matryca 720p z Galaxy Grand 2).

Samsung Galaxy Grand Prime - 2

Podobnie jak reszta urządzeń z serii Grand, model Galaxy Grand Prime będzie dostępny ze wsparciem dla dual SIM i łącznością 3G (HSPA 42 Mbps DL, 5.76 Mbps UP), Wi-Fi a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Na dane użytkownika będzie 8 GB powierzchni (z możliwością rozszerzenia kartą microSD).

Cały przeciek pochodzi z Wietnamu, gdzie Galaxy Grand Prime ma zadebiutować w październiku. Niestety nie wiadomo, czy urządzenie pojawi się także i u nas (amatorów selfie jest w Polsce przecież co niemiara).