Samsung Exynos 5 Octa Evolved

Ulepszony chip Exynos 5 Octa ujawniony przez Samsunga, znajdzie się we wnętrzu Galaxy Note III

Samsung na swoim twitterowym koncie ujawnił właśnie, że w przyszłym tygodniu zamierza zaprezentować udoskonaloną wersję 8-rdzeniowego chipsetu Exynos 5 Octa. Czego możemy się spodziewać po tym unowocześnionym układzie?

Samsung Exynos 5 Octa Evolved

W tej chwili chip Exynos 5 Octa jest dostępny wyłącznie w Samsungu Galaxy S4, w wersji oznaczonej kodem I9500. Kolejna generacja tego układu będzie najprawdopodobniej nosić nazwę Exynos Evolved. Jedyne co w tej chwili wiemy to to, że ma on być jeszcze „wydajniejszym, ulepszonym Exynosem 5 Octa”.

W tej chwili wszystko zaczyna się składać w jedną całość, gdyż Koreańczycy prezentują ten nowy układ na niecałe dwa miesiące przed premierą Galaxy Note III (który zostanie najprawdopodobniej pokazany we wrześniu, na targach IFA 2013 w Berlinie). Nie trudno się teraz domyślić, że Exynos Evolved jest chipem, który prawie na pewno znajdzie się we wnętrzu Galaxy Note 3.

Samsung obiecuje, że wszelkich szczegółów na temat nowego SoC dowiemy się w przyszłym tygodniu. Wtedy też przekonamy się, jaki GPU siedzi w środku, jakie są częstotliwości rdzeni i w jaki sposób ogarnięto moc i energooszczędność tego chipu.

Swoją drogą, dzisiaj rano pisałam Wam na temat pierwszych wyników Galaxy Note III w benchmarku AnTuTu. Smartfon uzyskał w nim dużo mocniejszy wynik, niż S4 z Exynosem 5 Octa. Czyżby testowany Note działał właśnie w oparciu o Exynos Evolved?

Źródło: Twitter


  • sudione

    Co by musiał SAMSUNG zrobić w Note III, żebym się nim zainteresował. Ten telefon dla mnie MUSI spełnić 2 z 3 warunków:
    1. Mieć głośniki z przodu stereo (coś via HTC One)
    2. Jako telefon biznesowy w końcu mieć slot na dwie karty SIM z obsługą Aero 2.
    3. Być wodoodporny (coś via SONY Xperia Z)