UmeoxApollo

Umeox Apollo – smartfon zasilany energią słoneczną

Umeox zaprezentował smartfon z systemem Android, który jest zasilany przez światło słoneczne.

Umeox Apollo

Uneox Apollo to pierwszy smartfon z systemem Android, zasilany energią słoneczną. Telefon na „plecach” ma wbudowane dość pokaźne ogniwa słoneczne, które pozwalają na zasilenie urządzenia, nawet gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej – wystarczą promienie słoneczne. Jak wydajne są te ogniwa? Producent zapewnia, że 2.5 godzinne wystawienie na słońce pozwoli naładować telefon po całodniowym użytkowaniu. Naładowanie zupełnie pustej baterii zajmie ogniwom słonecznym 17 godzin.

Telefon cechuje bardzo ciekawy design, wreszcie coś innego, niż czarna paletka do gry w ping-ponga. Wygląd Apollo (swoją drogą Apollo to w mitologii greckiej bóg m.in. słońca) może wiele osób odstraszyć, ale myślę, że spodoba się sporej części, gdyż jest dość oryginalny – i z całą pewnością rzuca się w oczy.

Niestety poza zasilaniem słońcem i wyglądem, smartfon nie oferuje zbyt wiele. Posiada ekran o rozdzielczości 320×480 i wielkości 3.2-cala, radio FM, Bluetooth, 3MP kamerę główną, 3.5mm jack, 1GB pamięci wewnętrznej (która może być rozszerzona przez port kart microSD).

W Europie i Azji będzie dostępny model o oznaczeniu MTK6516, najprawdopodobniej w sklepach ukaże się w trzecim kwartale tego roku. Cena tego słonecznego telefonu nie jest jeszcze znana. Umeox Apollo może i nie jest wszystkomającym kombajnem do gier i multimediów – ale na pewno przyda się podczas wycieczki, czy kempingu.

Źródło: treehugger.com