Vivo Play

Vivo Play – Chińczycy mają kolejny supersmartfon

Podczas gdy u nas flagowe smartfony pojawiają się raz na kilka miesięcy – w Chinach praktycznie co tydzień prezentowane są nowe, bardzo mocne urządzenia, oparte o system Android. Oto Vivo Play, czyli 5.7-calowy phablet z czterordzeniowym chipsetem Qualcomm Snapdragon 600, który właśnie został tam zaprezentowany.

Vivo Play

Chińska firma Vivo pokazała swoje najnowsze dzieło. Smartfon, o intrygującej nazwie Vivo Play, został wyposażony w ogromny 5.7-calowy (o 0.2 cala większy, niż ten w Galaxy Note II) ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli), 2 GB RAM, 16/32 GB pamięci flash oraz system Android 4.2.2 Jelly Bean.

Vivo Play

Jeśli chodzi o aparat, Vivo Play może stawać w szranki z najmocniejszymi graczami na rynku. Wewnątrz urządzenia jest 13 MP sensor Sony Mobile Exmor RS o wielkości 1/3.06″, wspomagany szerokokątnym obiektywem o jasności f/2.2. Co ciekawe, z przodu smartfona znajduje się 5 MP kamera, która ma służyć głównie do przeprowadzania wideorozmów.

Vivo Play

Jak już wspomniałem na początku, wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 600 (ten sam, który jest montowany w Galaxy S4 I9505), o taktowaniu 1.7 GHz. Urządzenie zasila spora bateria, której pojemność wynosi aż 3,400 mAh.

Vivo Play

Jeśli spojrzycie na tylną stronę Vivo Play, to zobaczycie, że znajdują się tam dwa głośniki stereo. Aby je obsłużyć, wewnątrz smartfona umieszczono dość mocny wzmacniacz dźwięku OPA2604. Dodam jeszcze, że Play posiada pełne wsparcie dla dźwięku BBE, SRS i trybu Hi-Fi. Czego chcieć więcej?

Oczywiście w Europie urządzenie z tak mocną specyfikacją, kosztowałoby prawie 3000 zł. Okazuje się jednak, że pomimo tak wydajnej specyfikacji, Chińczycy będą mogli kupić Vivo Play za jedyne 2998 juanów, czyli około 1550 zł. Na koniec wszystkich oczywiście rozczaruję, gdyż nie ma absolutnie żadnych szans na premierę Vivo Play gdziekolwiek, poza Chinami. Jeśli ktoś chciałby kupić to cacko, może zdać się jedynie na chińskich pośredników z eBay lub innych portali transakcyjnych.

Źródło: Vivo