Vivo – 3.8mm smartfon

Vivo pracuje nad smartfonem o grubości 3.8mm?!

Wyścig aby stworzyć najcieńszy smartfon na świecie trwa w najlepsze. Obecnie ten tytuł należy do smartfona Gionee Elife S5.1, który mierzy zaledwie 5.1mm grubości. Według najnowszych plotek, firma Vivo chce pobić ten rekord i tworzy smartfon, będący aż o 1.3mm cieńszy niż Elife S5.1.

Vivo - 3.8mm smartfon

Rednery, które możecie oglądać w tym tekście, rzekomo przedstawiają profil tego tajemniczego sprzętu. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale smartfon od Vivo ma mierzyć zaledwie 3.8mm grubości! Dla porównania możecie obejrzeć poniższy render, na którym widać smartfon Vivo, położony na iPhone 5s (który mierzy 7.6mm).

Vivo - 3.8mm smartfon obok iPhone 5s

Vivo – 3.8mm smartfon obok iPhone 5s

Naturalnie należy mieć na uwadze, że takie rendery jest dość łatwo sfałszować, więc informację o 3.8mm smartfonie Vivo póki co traktujmy z wielkim przymrużeniem oka. Mimo wszystko, jeśli Vivo faktycznie stworzy taki sprzęt – będzie to nie lada wyczyn. Swoją drogą nie wyobrażam sobie, jak przy aktualnej technologii producent smartfonów mógłby stworzyć tak cienki sprzęt i upchnąć do niego m.in. obiektyw kamery i jej sensor, baterię, chipset, ekran itp. Osobną kwestią pozostaje także podatność sprzętu na wyginanie, bo jak dobrze wiemy – aluminiowe urządzenia lubią się wyginać.

Z osądami wstrzymajmy się jednak do oficjalnego debiutu nowego Vivo lub kolejnych przecieków. Jeśli sprzęt faktycznie istnieje – to wkrótce na jego temat powinno się pojawić jeszcze więcej informacji.