Vivo Xplay 3S – 1

Vivo rozsyła zaproszenia na prezentację Xplay 3S – smartfona z ekranem 2K

Vivo to jeden z niewielu chińskich producentów, którzy oferują prawdziwie flagowe smartfony. Do kolekcji urządzeń z serii premium już wkrótce dołączy kolejne cacko – Vivo Xplay 3S, czyli pierwszy smartfon z ekranem 2K.

Vivo XPlay 3S - kolory

Jeśli nieoficjalna specyfikacja Xplay 3S faktycznie się potwierdzi, będzie to jedno z najlepszych, stworzonych do tej pory androidowych urządzeń. W smartfonie znajdziemy układ Snapdragon 800 MS8974AB, 3 GB RAM’u, kamerę z obiektywem o jasności f/1.8 oraz oczywiście ekran, którego rozdzielczość to 2K (1440 x 2560 pikseli).

Prezentacja tego supersmartfona miała się pierwotnie odbyć 12 grudnia w miejscowości Changsha w Chinach, jednak została przesunięta na 18 grudnia. Czy sprzęt będzie można kupić poza Chinami? Szczerze mówiąc bardzo w to wątpię, bo Vivo do tej pory skupiało się wyłącznie na swoim rodzimym rynku.

To jeszcze nie koniec ciekawych informacji. Na początku tekstu wspomniałem, że Vivo już rozsyła zaproszenia na prezentację Xplay 3S. Tak się jednak składa, że nie są to zwyczajne, papierowe zaproszenia, tylko specjalnie przygotowane prezentacje, wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (ang. augmented reality). Szczerze mówiąc jest to chyba najlepsze zaproszenie, jakie w życiu widziałem. Jego „działanie” możecie zobaczyć poniżej. Jestem pewien, że zrobi ono na Was naprawdę piorunujące wrażenie.

Aktualizacja (18.12.2013): Na łamach jednego z chińskich portali ukazały się zdjęcia, które rzekomo prezentują Vivo Xplay 3S. Urządzenie różni się zdecydowanie od tego, które możecie oglądać na pierwszym zdjęciu niniejszego tekstu (najbardziej rzuca się w oczy inne umieszczenie obiektywu kamery). Oczywiście nie wiadomo, czy poniższe fotografie są prawdziwe, jeśli jednak nie mamy tu do czynienia z fałszerstwem to trzeba przyznać, że design Vivo Xplay 3S robi niezłe wrażenie. Cechą, która mocno się tutaj odznacza jest niewielka, praktycznie niewidoczna ramka okalająca ekran.