Vivo Xplay 3S – zaproszenie

Vivo Xplay 3S z ekranem 2560×1440 zadebiutuje 12 grudnia

Podczas gdy w większości z naszych mieszkań i domów na ścianach wiszą telewizory z ekranami o rozdzielczości co najwyżej Full HD – chiński producent Vivo już zaplanował debiut 5.5″ smartfona, z ekranem o rozdziałce 2560 x 1440 pikseli.

Vivo Xplay 3S - zaproszenie

Dla jednych to postęp technologiczny, a dla innych głupota i bezsensowne marnowanie zasobów obliczeniowych smartfona. Fakt jest faktem, że tak jak kiedyś producenci aparatów kompaktowych za wszelką cenę dążyli do zwiększania w nich ilości megapikseli, tak teraz smartfony dotknął syndrom podkręcania rozdzielczości ich ekranu. Czy na 5.5″ matrycy można gołym okiem zauważyć różnicę między rozdzielczością QHD a FHD? Trochę w to wątpię. Mimo wszystko efekt marketingowy podczas premiery Xplay 3S będzie zapewne piorunujący.

Vivo Xplay 3S to smartfon, który swój debiut będzie mieć 12 grudnia (powyżej możecie zobaczyć zaproszenie na to wydarzenie). Kluczowym elementem tego urządzenia jest oczywiście jego 5.5″ ekran, którego rozdzielczość wynosi aż 2560 x 1440 pikseli (Quad HD). Reszta specyfikacji Xplay 3S wywołuje nie mniejsze wrażenie, niż rozdzielczość ekranu. W środku „wlutowano” chipset Snapdragon 800 z 3 GB RAM’u oraz port USB 3.0 (do tej pory jedynym smartfonem, który posiadał taki port i tyle RAM’u, był Galaxy Note 3). Według plotek Vivo 3S ma również być wyposażony w kamerę z obiektywem o jasności f/1.8 oraz łączność LTE.

Co prawda nie dysponujemy jeszcze żadnymi zdjęciami, przedstawiającymi Xplay 3S, jednak w sieci pojawił się już film, który pokazuje proces laboratoryjnego testowania tego smartfona. Wiem, że nie widać na nim zbyt wiele, ale mimo wszystko można zauważyć tam pewne elementy tego smartfona.

Źródło


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ej tam , mi już pasuje fullHD i specjalnie nie widzę sensu takich rozdzielczości w smartfonach gdy bateria poada po kilku godzinach

 • Aphelium

  jak dla mnie wyscig na rozdzalki ekranow pownien sie zakonczyc na full przy takich rozmiarach. niemniejjednak telefon zapowiada sie interesujaco.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Też mam takie zdanie, jednak producenci rządzą się swoimi prawami. Mimo wszystko szkoda, że rynek TV nie nadąża tak za tym wszystkim, bo telewizory o podobnych parametrach to jednak cenowy kosmos.

   • Aphelium

    teraz full hd w tv nie jest takie drogie ale ultra hd to dopiero kosmos. sam mam tv 720p i chyba poczekam jeszcze „troche” az ultra hd stanie sie takim standardem jak teraz full.