Vivo Xplay3S – specyfikacja

Vivo Xplay3S – jeszcze więcej szczegółów nt smartfona z ekranem QHD (2560 x 1440)

Vivo Xplay3S to niezaprezentowany jeszcze smartfon, który (jeśli specyfikacja się potwierdzi) będzie pogromcą Samsunga Galaxy Note 3. W sieci pojawiła się specyfikacja tego urządzenia, która wygląda (delikatnie mówiąc) imponująco.

Vivo Xplay3S - specyfikacja

Na temat Vivo Xplay3S mogliście już przeczytać w połowie października. Wtedy jednak nie znaliśmy jeszcze aż tylu szczegółów dotyczących tego urządzenia. Jedyne co w tamtym czasie wiedzieliśmy to to, że smartfon ma mieć 5.5″ ekran o zawrotnej rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli, czyli cztery razy więcej niż HD).

Tak ogromna rozdzielczość wyświetlacza wymaga oczywiście wielkiej mocy obliczeniowej (ze wskazaniem na GPU). Z tego też powodu Xplay3S ma być wyposażony w chipset Snapdragon 800 z grafiką Adreno 330, ale w wersji 8974AB, której grafa jest taktowana częstotliwością 550 MHz, zamiast standardowych 450 MHz. Wewnątrz ma się także znaleźć miejsce dla 3 GB pamięci RAM, co odpowiada ilości RAM’u w Galaxy Note 3.

Kamera w smartfonie ma mieć obiektyw o światłosile f/1.8. Vivo nie zapomni też o świetnym chipie audio Hi-Fi oraz złączu USB 3.0 (do tej pory jedynie Note 3 miał monopol na USB w tym standardzie). Naturalnie tak zaawansowane urządzenie będzie na swoim pokładzie mieć łączność 4G LTE.

Niestety, Vivo Xplay3S póki co pozostaje w sferze domysłów i plotek, gdyż producent jeszcze go oficjalnie nie zaprezentował. Azjatyckie portale donoszą, że debiut smartfona zaplanowano dopiero na pierwszą połowę przyszłego roku.

Źródło