Vivo Xplay3S – reklama, ekran 2K

Vivo Xplay3S – wkrótce pierwszy smartfon z ekranem 2K (2560 x 1440)

W tej chwili smartfony, które są dostępne na rynku – dysponują ekranami o maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Okazuje się, że chiński producent, firma Vivo, wkrótce pokaże smartfon z matrycą 2K (2560 x 1440).

Vivo Xplay3S - reklama, ekran 2K

O firmie Vivo mogliście usłyszeć już wcześniej. Jej dziełem jest m.in. najcieńszy smartfon na świecie, Vivo X3. Tym razem producent chce znowu zabłysnąć i już zapowiada, że wkrótce zaprezentuje urządzenie z 6.1″ wyświetlaczem o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli i zagęszczeniu pikseli 500ppi, model Xplay3S. Niestety nie wiadomo, czy Vivo skorzysta z matrycy Sharp, czy może Japan Display – ciekawe, który z tych producentów ma takie ekrany gotowe do masowej produkcji.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W sieci pojawiły się też rendery, które ilustrują smartfon Vivo wyposażony w obrotową kamerę Nikon. Aparat ma mieć naprawdę niesamowite parametry: 20.2MP sensor CMOS o wielkości 1/1.7″, obiektyw o jasności f/2.0 a wszystkim ma zawiadywać procesor obrazu Nikon EXPEED.

Parametry tego smartfona nie są jeszcze znane, jednak możemy śmiało zakładać, że ma to być bezpośredni konkurent dla pokazanego niedawno Oppo N1. Swoją drogą sam design produktu Vivo jest bardzo interesujący i nowatorski. Kto wie, być może we wnętrzu obrotowej kamery znajdzie się także miejsce na zoom optyczny? Se spekulacjami wstrzymajmy się jednak do oficjalnej zapowiedzi tego sprzętu.

Źródło: Weibo (1, 2)