VSCO Cam

VSCO Cam od dziś dostępna w Google Play

VSCO Cam to bardzo popularna aplikacja skierowana do amatorów fotografowania przy użyciu telefonów komórkowych, która do tej pory dostępna była jedynie dla użytkowników iOS. Od dzisiaj może ona jednak zostać bezpłatnie pobrana i zainstalowana przez właścicieli telefonów z systemem Android. Co ciekawego oferuje ten projekt?

VSCO Cam

Filozofia działania i same funkcje, jakie oferuje ta aplikacja nie są żadnym zaskoczeniem dla użytkowników urządzeń mobilnych. VSCO Cam umożliwia wykonywanie zdjęć i ich edycję dzięki podstawowym ustawieniom (ich ilość można rozszerzyć, oczywiście odpłatnie), narzędziom oraz filtrom. Aplikacja cechuje się bardzo minimalistycznym, ascetycznym wręcz wyglądem oraz prostotą obsługi. Wykonane i obrobione zdjęcia możemy udostępniać na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Google+, Instagram oraz Twitter.

VSCO Cam od końca lipca dostępna była w wersji beta przeznaczonej dla wąskiego grona testerów, jednak dopiero w dniu dzisiejszym oficjalnie trafiła ona do sklepu Google Play. Aplikacja kompatybilna jest obecnie z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Android od wersji 4.0.

Czy program jest godny uwagi? Z całą pewnością warto sprawdzić jego działanie, gdyż stanowi ciekawą alternatywę dla projektów pokroju Instagrama. Za pomocą aplikacji możemy dokonywać bardzo podstawowych ustawień i retuszów fotografii, co zainteresuje mało wybrednych użytkowników. Link do aplikacji znajdziecie w źródle tego tekstu.

Źródło: Google Play