Windows Phone – top 20 państw

W których krajach Windows Phone jest najpopularniejszy?

Mobilny system Windows Phone radzi sobie na rynku coraz lepiej, jednak od Androida oraz iOS nadal dzielą go całe lata świetlne. Mimo wszystko są kraje, w których system Microsoftu radzi sobie całkiem nieźle.

Windows Phone - top 20 państw

Firma analityczna AdDuplex zaprezentowała swoje najnowsze dane, ukazujące 20 państw, w których Windows Phone radzi sobie najlepiej. Co zaskakujące, Windows Phone swoje największe udziały ma w Stanach Zjednoczonych. USA stanowi aż 11% całości ekosystemu WP.

Na drugim miejscu uplasowały się Indie, z 7.5% udziałem wśród wszystkich użytkowników Windows Phone. Dalej znajdują się odpowiednio: Brazylia (6.9%), Rosja (4.3%), Włochy (4.3%), Chiny (3.7%), Meksyk (3.7%), Wielka Brytania (3.7%), Niemcy (3.5%), Argentyna (3.4%), Tajlandia (3.2%) oraz Finlandia (3%). Wszystkie pozostałe kraje osiągnęły wyniki mniejsze, niż 3%. Co ciekawe w zestawieniu topowych 20 krajów używających Windows Phone, znalazła się także Polska. Według AdDuplex Polacy stanowią aż 1.9% wszystkich użytkowników platformy Windows Phone. Nasza nacja znajduje się więc pod tym względem na 15 miejscu.

Oczywiście już nie raz było to obrazowane w tego typu zestawieniach, ale warto to przypomnieć, że ekosystem Windows Phone jest praktycznie całkowicie zdominowany przez Nokię. Inni producenci, jak Samsung, czy też HTC – chociaż na początku tworzyli smartfony oparte o WP, to potem zaniechali ich dalszego rozwijania. Dla przykładu bardzo udana seria smartfonów HTC 8S oraz 8X, nie doczekała się kontynuacji. Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale według mnie Microsoftowi może być bardzo trudno zdobywać rynek tylko za pomocą Nokii. Czy jednak któryś z pozostałych producentów skusi się, aby tworzyć sprzęty z Windows Phone?


 • wiek

  Liczby mówią same za siebie jakim systemem jest właśnie WP, niestety opinie jaki to on jest wspaniały nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości gdzie udział w rynku to „aż” 1,9 % szok… ale fani WP do upadłego będą mówić jest super super super…

  • http://smartfan.pl/ Noob

   WP robi się coraz lepszy, to fakt, ale póki co jest na etapie odrabiania strat a nie stwarzania czegoś nowego. Mnie przy Androidzie trzyma to, że korzystam już z ich wszystkich usług – poczty, galerii zdjęć, kalendarza, notatnika itd. Podczas migracji na WP wątpię, abym mógł to wszystko przenieść. A jeśli byłoby inaczej to kto wie, czy bym nie zdecydował się na taką Lumię 930, która wyjątkowo mi się podoba.

  • Sony

   Te AŻ 1.9% NA ŚWIECIE – OZNACZA – PONAD 24% w Polsce.
   Obecnie WP8 jest DRUGIM systemem w Polsce – ma prawie 25%.
   A co bycie SUPER – tak jest – porównajmy Androida – jak działa na telefonach pokroju Nokia Lumia 520 – czyli NAHTAŃSZYCH.
   Wtedy się okaże – który system jest super.