WebSharing-0

WebSharingLite File/Media Sync – szybkie przesyłanie plików na Android

Często jest tak (przynajmniej u mnie), że nie chce się nam podłączać smartfona do komputera kablem (lub kabel gdzieś zginął), a potrzebujemy przegrać jakiś duży plik – cóż wtedy począć?

WebSharing

Z pomocą przychodzi program o nazwie WebSharing, który wykorzystuje bezprzewodową sięć WiFi naszego komputera i smartfona, do przesyłania plików. Obsługa WebSharing jest bardzo prosta – łączymy się naszym urządzeniem do sieci WiFi, odpalamy WebSharing i wciskamy przycisk „Start”. W tym momencie na pasku programu wyświetla się adres, jaki należy wpisać w przeglądarkę naszego komputera – pojawi się strona internetowa, gdzie podajemy hasło (które również widać w oknie programu). Po tych czynnościach komputer i smartfon są już połączone, w oknie przeglądarki wyświetlają się wszystkie pliki i katalogi, jakie znajdują się na smartfonie (tak jak na zdjęciu poniżej).

WebSharing

W tym momencie możemy swobodnie wgrywać i zgrywać pliki z naszego smartfona. Program WebSharing występuje w dwóch wersjach – WebSharingLite, oraz WebSharing, wersja „lite” jest darmowa, natomiast za wersję pełną przyjdzie nam zapłacić około 8zł. Wersja „lite” została okrojona z kilku funkcji, jakie są dostępne w wersji płatnej – m.in. przeglądania zdjęć, przesyłania strumieniowego muzyki, oraz wczytywania / zgrywania kilku plików naraz. Obie wersje można znaleźć na Android Market – linki jak zwykle w źródle artykułu.

Źródło: WebSharingLite File/Media Sync, WebSharing File/Media Sync