Samsung – logo

Według przedstawiciela Samsunga – firma w październiku pokaże smartfon z zakrzywionym ekranem

Samsung może i nie jest gotowy na wypuszczenie smartfona z giętkim ekranem, jednak w przyszłym miesiącu zaprezentuje najprawdopodobniej urządzenie, zaopatrzone w zakrzywiony wyświetlacz.

Samsung - logo

Szef marketingu strategicznego w mobilnym oddziale Samsunga, D.J. Lee, zdradził, że gigant już w przyszłym miesiącu zaprezentuje w Korei smartfon z zakrzywionym ekranem. W sieci już wcześniej pojawiały się pogłoski, że może to być zmodyfikowana wersja Galaxy Note 3.

Samsung już wcześniej pokazywał smartfony wyposażone w giętkie ekrany, niestety były to tylko prototypy, które nie nadawały się do masowej produkcji. Koreańczycy nie zdążyli jeszcze opracować odpowiednich technologii, które pozwalałyby na normalne, codzienne użytkowanie urządzeń z takimi wyświetlaczami (taki ekran musi m.in. być cienki i odporny na ciepło).

Niestety nawet jeśli Samsung zaprezentuje Note 3 w wersji z zakrzywionym ekranem, to w Europie nie mamy co liczyć na oficjalne rozpoczęcie sprzedaży takiego urządzenia. Ze słów D.J. Lee można wywnioskować, że premiera będzie dotyczyć wyłącznie rynku koreańskiego, więc jedynie tam będzie można kupić Samsunga z zakrzywionym ekranem. Gigant przed wypuszczeniem takiego sprzętu na rynki międzynarodowe chce pewnie na mniejszej skali sprawdzić, jak smartfon będzie się spisywać.

Sam jestem ciekaw, czy w przyszłym roku do sprzedaży nareszcie wejdą urządzenia z zakrzywionymi lub giętkimi ekranami? Na rynku urządzeń mobilnych w końcu przydałby się jakiś przełom, który zmieniłby sposób użytkowania tych urządzeń.

Źródło: Reuters