Google – smartfony

Według raportu IDC w 2013 roku producenci dostarczą ponad miliard smartfonów

International Data Corporation (IDC) to firma analityczna, która opublikowała właśnie swój najnowszy raport dotyczący rynku smartfonów. Według zaprezentowanych danych ilość sprzedanych smartfonów w 2013 roku w porównaniu z 2012 rokiem wzrośnie aż o 40%.

Google - smartfony

IDC przedstawia nam bardzo interesującą analizę, według której wiele rynków rozwiniętych praktycznie już w tej chwili osiągnęło pełne nasycenie smartfonami. Motorem przyszłych wzrostów sprzedaży nie mają więc być kraje rozwinięte, tylko te, które są dopiero na etapie rozwoju.

Rynki rozwijające będą napędzać wzrosty sprzedaży, głównie za pomocą popytu na tanie urządzenia. Producenci tego typu sprzętu będą więc musieli skupić się  na takich rejonach świata jak Azja, Ameryka Łacińska, Bliski Wschód czy też Afryka.

Producenci w związku z tym mają twardy orzech do zgryzienia, bo co prawda sprzedaż będzie rosnąć, jednak średnia cena w jakiej kupuje się smartfony – spada. W 2013 roku klienci wydawali na smartfon średnio 337$, podczas gdy w 2012 roku było to 387$. IDC przewiduje, że do 2017 roku średnia cena kupowanego smartfona wyniesie zaledwie 265$.

Dobrą wiadomością jest to, że w 2017 roku producenci mają sprzedać aż 1.7 miliarda smartfonów. Średni roczny wzrost w tym segmencie ma wynieść 18.4%.

Jak na te dane zareagują producenci? Zapewne będą chcieli poszerzać swoją ofertę jeśli chodzi o urządzenia budżetowe (szczególnie duże pole do popisu mają tu chińskie firmy, które tworzenie tanich sprzętów opanowały do perfekcji). Można się także spodziewać, że na rynkach rozwiniętych topowi producenci będą chcieli skłonić swoich klientów do wymiany i tak już zaawansowanego sprzętu na jeszcze lepszy, z większą ilością rdzeni, RAM’u itd. Czy tak będzie faktycznie? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Ja już w tym roku kupiłem LG Nexus’5 wersja 32GB :)

    Polecam zmienić androsyf producentów na pierwszy prawdziwy Google Nexus Android i zero mulenia szarpania i lagów .
    Reasumując bajka i poezja :)