Michael Goddard

Wiceprezes działu Projektowania Produktów AMD odchodzi do Samsunga

Wieloletni pracownik firmy Advanced Micro Devices, Michael Goddard – zdecydował się, że od przyszłego roku jego pracodawcą zostanie Samsung.

Michael Goddard

Nowy pracownik Samsunga – Michael Goddard

Obecny rok dla Advanced Micro Devices nie jest zbyt szczęśliwy. Ten producent chipów zmaga się z problemami finansowymi. Główny rywal AMD, firma Intel – radzi sobie zdecydowanie lepiej, wypierając z rynku produkty AMD. Niestety, ale tak duże kłopoty zmuszają firmę do cięć wydatków, zwolnień pracowników i kadry kierowniczej. Wielu szefów AMD odchodzi z przymusu, inni robią to dobrowolnie – znajdując sobie lepsze miejsca pracy.

Do tych drugich należy właśnie Michael Goddard, który w AMD pracował od 25 lat. Obecnie pełnił funkcję Wiceprezesa działu Projektowania Produktów, jednak już w przyszłym roku zmieni pracodawcę, na Samsunga. Według oficjalnych informacji, koreański producent zaoferował Goddardowi stanowisko wiceprezesa i architekta systemów w oddziale Samsunga, mieszczącym się w Austin, Teksas.

Goddard z całą pewnością jest doskonałym „nabytkiem” dla Koreańczyków. Ten człowiek to świetny inżynier, który w ciągu 25 lat pracował nad wieloma, różnorodnymi projektami AMD. Samsung, który jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się firm na rynku mobilnym – z całą pewnością potrzebuje nowych talentów, do rozwoju swojej własnej rodziny chipsetów Exynos.

Źródło: AllThingsD