Apple iOS 8 – centrum kontrolne, koncept

Wideo koncepcyjne z ciekawym rozwiązaniem dla iOS

Zdania i opinie na temat mechanizmu wielozadaniowości w systemie od Apple są podzielone niemal od samego początku jego istnienia. Duża część użytkowników zarzuca systemowi iOS niewłaściwe podejście do, chcąc nie chcąc, bardzo istotnego tematu w dobie ciągłego rozwoju urządzeń mobilnych oraz oprogramowania. Rozwiązanie tej sprawy postarał się znaleźć Bill Labus i opublikował w tym celu wideo koncepcyjne.

Apple iOS 8 - centrum kontrolne, koncept

Bill zaproponował rozwiązanie opierające się na połączeniu widoku wielozadaniowości z całkiem niedawno wdrożoną funkcją o nazwie Control Center. Koncepcyjny wygląd najnowszej odsłony iOS oznaczonej numerkiem 8 całkowicie eliminuje konieczność dwukrotnego wciśnięcia  „Home Button” w celu zarządzania aktywnymi aplikacjami, bądź zamknięcia którejś z nich.

Propozycja Labusa o nazwie „Mission Control” ogranicza uruchomienie widoku wielozadaniowości do zaledwie jednego gestu, eliminując tym samym niepotrzebne animacje, których konieczność jest w tym przypadku wątpliwa. Autor koncepcyjnego wideo chce także usunąć z Control Center funkcje rzadko używane.

Istota działania zaproponowanego przez Billa Labusa rozwiązania jest całkiem interesująca i – co najważniejsze – skupia się przede wszystkim na użyteczności samego systemu. Wątpliwe jest jednak to, aby taka funkcja ujrzała światło dzienne. Niemniej jednak trzeba przyznać, że taki tryb zdecydowanie ulepszyłby działanie wielozadaniowości już w iOS 8. Zapraszam was do obejrzenia wspomnianego wcześniej koncepcyjnego materiału wideo oraz wyrażania swoich opinii na temat takiego rozwiązania.