Nokia Lumia 920 – kamera

Wielka wpadka Nokii podczas prezentacji Lumia 920 PureView?

Wczoraj Nokia zaprezentowała swój flagowy smartfon, Lumia 920 z kamerą PureView. Czyżby fiński producent podczas prezentowania aparatu w modelu 920 nie był z nami do końca szczery?

Nokia Lumia 920 - kamera

Na wczorajszym Nokia World mogliśmy zobaczyć, jak doskonały jest aparat w Nokia Lumia 920. Producent chwalił się, iż może on z powodzeniem zastąpić nasz zaawansowany aparat cyfrowy – gdybyśmy go zapomnieli. Szczególny zachwyt u widzów wywołała prezentacja OIS (optycznej stabilizacji obrazu), praktycznie niespotykanej w dzisiejszych smartfonach.

Podczas prezentacji możliwości OIS, Nokia pokazała widzom film, który był rzekomo kręcony przy użyciu właśnie Lumia 920. Film prezentuje się znakomicie, poznajemy na nim, jak wspaniałą innowacją jest wprowadzenie IOS do Lumia 920. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

Portal Pocketnow postanowił jednak bliżej przyjrzeć się nagraniu i odkrył, że Nokia nie była ze swoimi widzami do końca szczera. W pewnym momencie filmu, kiedy piękna laska na rowerku przejeżdża obok samochodu – widać w jego szybie odbicie. Można na nim zobaczyć nie tylko kobietę na rowerze, ale także samochód z operatorem, który trzyma… profesjonalną kamerę.

Nokia Lumia 920 OIS - wtopa

Oznacza to, że super-zachwalana optyczna stabilizacja obrazu OIS – nie była na Nokia World wcale dziełem Lumia 920, lecz profesjonalnej kamery. Nokia oczywiście po ujawnieniu całej sytuacji – przeprosiła i przyznała, że użyła profesjonalnej kamery „aby dobrze symulować OIS”. Nie zmienia to jednak faktu, iż Nokia nie powiedziała tego na prezentacji. Zresztą – chyba lepiej dla PR byłoby, gdyby fiński producent używał do tworzenia tego typu filmów własnego, prezentowanego sprzętu. Może nie byłby on aż tak doskonały, ale na pewno też dobry – i co najważniejsze, prawdziwy.

Źródło: Pocketnow