Microsoft Windows 10 – unifikacja

Windows 10 trafi do wszystkich smartfonów Lumia z systemem WP8

Pewnie niewielu z was wie, ale Microsoft na przyszły rok planuje ogromną aktualizację swojej mobilnej i stacjonarnej platformy. W tej chwili Windows Phone 8.1 oraz Windows 8, to w zasadzie dwa, osobne OS’y, które co prawda ze sobą współpracują, ale jednolite na pewno nie są. Microsoft w przyszłym roku wypuści Windows 10, który ma działać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i na tabletach oraz smartfonach.

Microsoft Windows 10 - unifikacja

Dzisiaj Microsoft za pośrednictwem jednego ze swoich oficjalnych, twitterowych profili poinformował, że wszystkie smartfony Lumia, które działają na bazie systemu Windows Phone 8, otrzymają upgrade do Windows 10.

To doskonała wiadomość, bo rodzina Lumii jest już naprawdę spora, więc news o przyszłorocznym upgrade zapewne ucieszy całą rzeszę jej użytkowników. Pamiętajmy, że niektóre smartfony Lumia (oczywiście te z WP8), mają już około 3 lat. Chyba żaden z androidowych producentów nie może się pochwalić aż tak długim wsparciem dla swojego sprzętu. Jeszcze jakiś czas temu, kiedy Microsoft robił przesiadkę z WP7 na WP8 – wielu użytkowników poczuło się porzuconych, bo nie dostało nowego softu. Najwyraźniej gigant z Redmond uczy się na swoich błędach, więc tym razem nikogo nie zawiedzie.