Nokia Lumia 920 i 820

Windows Phone 8 „Portico” dla Lumii 820 i 920 już jest

Nokia rozpoczęła udostępnianie aktualizacji „Portico” dla smartfonów Nokia Lumia 920 i 820. Co znajdziemy w niej nowego?

Nokia Lumia 920 i 820

„Portico” przede wszystkim daje długo oczekiwaną poprawę wydajności. Nokia usprawniła działanie aparatu w obydwu słuchawkach. Wraz z nowym firmware nareszcie zniknął problem robionych w świetle dziennym, rozmazanych zdjęć (o czym pisałem wcześniej).

Po aktualizacji Lumie uzyskują także możliwość podtrzymywania połączenia Wi-Fi nawet wtedy, gdy jest wyłączony ekran. Posiadacze smartfonów zyskali także sposobność odrzucania połączeń z SMS (możemy wtedy wybrać predefiniowaną wiadomość SMS, która zostanie wysłana do odrzuconej osoby). Wraz z aktualizacją pojawiła się także funkcja „zaznacz wszystko” oraz zapisywania wiadomości w wersjach roboczych.

Nowy firmware już jest dostępny, jednak Nokia rozpowszechnia go dla poszczególnych krajów stopniowo. Proces aktualizowania ma się zakończyć w połowie marca. Jeśli komuś uda się zrobić upgrade swojej Lumii 920/820 – niech koniecznie podzieli się wrażeniami w komentarzu, pod artykułem.

Źródło: GSMArena