Windows Phone 8

Windows Phone GDR2 – aktualizacje ruszyły

Już na początku tego tygodnia niektóre, niezablokowane smartfony Samsung ATIV S zaczęły dostawać nową aktualizację systemu Windows Phone – General Distribution Release 2 (GDR2). Teraz okazuje się, że upgrade zaczęły też otrzymywać smartfony HTC Windows Phone 8X.

Windows Phone 8

Jestem przekonany, że w ślad za tymi dwoma smartfonami upgrade do GDR2 dostanie też cała reszta. Co niesie ze sobą nowy soft? Niektóre nowe funkcjonalności tej udoskonalonej wersji Windowsa Phone, to:

  • nowa funkcja Data Sense, która pozwoli na śledzenie ilości konsumowanych danych mobilnych (szczególnie przydatne, gdy nie chcemy przesadzić z wydatkami za transfer danych u naszego operatora),
  • radio FM,
  • możesz teraz dowolnie ustawiać aplikację kamery,
  • programy VoIP, jak np. Skype albo Lync zostały zaktualizowane, przez co są stabilniejsze i wydajniejsze
  • unowocześnienia dla HTML5,
  • inne, nieopisane jeszcze funkcje i opcje.

Niektórzy z Was wkurzą się pewnie i zapytają, czy Microsoftu nie stać na coś więcej, niż wypuszczanie tak małych aktualizacji? Informuję więc już, że Microsoft ma w planach zaktualizowania w najbliższym czasie WP 8 do wersji GDR3, znanej też jako Windows Phone Blue. Dopiero GDR3 ma przynieść takie kluczowe funkcje, jak obsługa ekranów 1080p, wprowadzenie nowego centrum powiadomień, lepszej wielowątkowości oraz wiele, wiele innych zmian. Jeśli komuś w Polsce uda się zaktualizować swój smartfon do GDR2, niech koniecznie da o tym fakcie znać w komentarzu pod tekstem.

Źródło: PhoneArena