Microsoft – Bill Gates

Windows Phone rośnie w siłę, w Q3 zyskał największy „kąsek” rynku

Według firmy analitycznej Canalys, to Windows Phone w trzecim kwartale bieżącego roku odnotował największy wzrost udziału w rynku mobilnych systemów. Jak radził sobie iOS oraz Android? Niestety w przypadku tych OS’ów, wykres wzrostów wygląda bardzo płasko.

Windows Phone 8

Dostawy smartfonów z systemem Windows Phone w trzecim kwartale bieżącego roku wzrosły aż o 185%, do 9.2 miliona sztuk. Taki wynik pozwolił mobilnemu systemowi Microsoftu na osiągnięcie 4% udziału w globalnym rynku smartfonów. Nie da się ukryć, że mobilne okienka bardzo mocno zyskały, gdy Nokia zaprezentowała budżetowy smartfon Lumia 520. Jest to w tej chwili najpopularniejsze urządzenie z Windows Phone na świecie.

Windows Phone może nadal kontynuować swoją ekspansję, kosztem Androida oraz iOS. Najnowsza aktualizacja dla WP8, oznaczona jako GDR3 pozwala teraz Nokii na produkowanie takich urządzeń, jak Lumia 1520. Szczerze mówiąc nowoczesne rozwiązania w tym sprzęcie mogą przekonać do Windows Phone niejedną, sceptycznie nastawioną do tej pory osobę.

Co ciekawe, w 19 krajach system Windows Phone już w tej chwili jest numerem dwa. Jak się możecie domyślać, platforma Microsoftu ze względu na przywiązanie Finów do marki Nokia – ma aż 39% udział w Finlandii. Inne kraje, gdzie Windows Phone jest numerem dwa, to m.in. Wietnam (19%), Włochy (15%), Tajlandia (11%), Turcja (11%) oraz Rosja (8%).

Ogólnie w trzecim kwartale 2013 roku według Canalys dostarczono aż 250 milionów smartfonów, co jest 44% wzrostem w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Wśród producentów niekwestionowanym liderem jest Samsung, który posiada 34% udział. Za nim znajduje się Apple, z 15% kawałkiem tortu. Czołową piątkę zamyka Huawei, Lenovo oraz LG.

Źródło


  • Nazir

    Tylko pogratulować MS i tak trzymać :)
    Też rozważam zakup Windows Phone Lumia 1320 jak zobaczę nowy smartfon w Polsce w przystępnej cenie