windows phone store

Windows Phone Store w 2012 roku zyskał 75,000 aplikacji

Microsoftowy sklep z aplikacjami, Windows Phone Store – w 2012 roku zrobił dość duży postęp (a przynajmniej jeśli chodzi o liczbę dostępnych aplikacji).

windows phone store

W kończącym się roku liczba dostępnych programów na Windows Phone Store podwoiła się. Był to dobry rok dla sklepu, gdyż programiści wrzucili do niego aż 75,000 nowych aplikacji. Według Microsoftu, w momencie startu systemu Windows Phone 8 – w sklepie było już 120,000 programów. Gigant z Redmond chwali się, że przeciętny użytkownik WP8 instaluje aż 54 programy, czyli dwa razy więcej, niż użytkownik Apple iOS. Microsoft zachęca także nowych programistów twierdząc, że zyski deweloperów od prezentacji Windows Phone 8, wzrosły aż o 40%.

Nie jest tajemnicą, że to głównie sklep z aplikacjami stanowi o atrakcyjności systemu. Co przecież z tego, że będziemy mieć piękny i szybki mobilny OS, skoro nie będzie można na niego ściągnąć żadnego, przydatnego programu (np. dobrej nawigacji, fajnej gry, czy też przeglądarki internetowej). Również zyski twórców systemów opierają się głównie na prowizjach ze sprzedaży aplikacji w sklepie. Nie da się ukryć, że zarówno Apple, jak i Google – czerpią z tego procederu gigantyczne pieniądze. Microsoft, który jest świadom tego tego wszystkiego – próbuje zachęcać programistów do pisania nowych aplikacji dla WP, jak widać z dobrym rezultatem.

Źródło: GSMArena