SkyDrive – logo

Wirtualny dysk SkyDrive „zamrożony” na App Store, przyczyna? Pieniądze!

Apple walczy o pieniądze już praktycznie na wszystkich frontach. Najnowszą ofiarą giganta z Cupertino stał się Microsoft, którego aplikacja SkyDrive – została na App Store „zamrożona”.

SkyDrive - logo

Apple kłóci się z Microsoftem o swoją 30% prowizję, którą zgarnia z zysków od każdej aplikacji, dostępnej na App Store. Problem pojawił się w momencie, gdy Microsoft wprowadził do SkyDrive na iOS możliwość dokupienia dodatkowej przestrzeni na dysku (SkyDrive do wirtualny dysk). Od tego momentu Apple zamroziło możliwość aktualizowania SkyDrive, przez co Microsoft nie może wrzucić nowszej, stabilniejszej wersji tej aplikacji.

Problem polega na tym, że Microsoft nie chce oddać 30% z zysku, jaki generuje SkyDrive na iOS. Przedstawiciele firmy Billa Gatesa tłumaczą, że jeśli dany użytkownik zakupi abonament na powiększony dysk i np. sprzeda telefon Apple, kupując coś z Androidem lub Windows Phone – to Apple i tak będzie nadal zgarniać swoje 30%, które mu się nie należą.

Microsoft chciał rozmawiać z Apple i uzyskać porozumienie. Gigant z Redmond proponował nawet, że usunie opcje subskrypcji dysku – i udostępni go na iOS wyłącznie z darmowym wariantem. Niestety, Apple już raz poczuło pieniądze – i odrzuca kolejne prośby. Co ciekawe, blokada Apple uniemożliwia Microsoftowi wprowadzenie poprawek bezpieczeństwa, bez których SkyDrive jest podatny na ataki.

Apple w swoich działaniach poszło nawet dalej. Takie programy, jak np. Files Pro (które są zintegrowane ze SkyDrive) – zostały przez firmę z Cupertino zablokowane.

Pewnie wielu z Was powie, że App Store to poletko Apple, gdzie firma może robić to, co się jej żywnie podoba. To prawda, ale mimo wszystko podejście Apple do deweloperów nie jest chyba najlepsze. Jeśli więc czekaliście na aktualizację do SkyDrive na iOS, to chyba będziecie musieli na nią długo poczekać.

Źródło: The Next Web