Worms 2: Armageddon

Worms 2: Armageddon już dostępne na Android oraz iOS, oferuje turowy tryb multiplayer

Gra Worms 2: Armageddon pojawiła się nareszcie na platformy Android oraz iOS. Od teraz wszyscy będą mogli zabawić się robakami i odrobiną napalmu.

Worms 2: Armageddon

Mam nadzieję, że w Worms grała większość osób, które czytają ten tekst. Jeśli jednak ktoś nie wie, o co w niej chodzi, to powiem tylko, że musimy sterować mała „armią” robaków, której zadanie jest bardzo proste – wyeliminować wrogą drużynę robali. Do tego celu posłuży nam oczywiście przebogata gama broni, począwszy od zwykłego pistoletu, poprzez napalm i „święty granat”, a skończywszy na nalocie lotniczym oraz pociskach kierowanych ziemia-ziemia.

Jeśli chodzi o grafikę, to jest ona bardzo przyjemna dla oka, tzw. „kreskówkowa”. Do dyspozycji mamy 30 misji dla jednego gracza oraz kilka, zupełnie nowych plansz: Manhattan, Sportową, Budowlaną i Serową.

W całej rozgrywce najlepszy jest jednak tryb multiplayer, dzięki któremu np. poprzez Wi-Fi, możemy pograć ze znajomymi. Co ważne, nie musimy być przy tym ciągle połączeni z siecią, gdyż rywalizacja ma charakter turowy (np. najpierw ruch wykonujemy my, potem nasz przeciwnik i tak w kółko – zupełnie, jak podczas gry w szachy).

Niestety, Worms 2: Armageddon nie jest grą darmową. W tej chwili na Google Play oraz AppStore trzeba za nią zapłacić 15 zł, co może nie jest małym wydatkiem, ale myślę, że dla fanów współzawodnictwa taki koszt będzie bardzo uzasadniony.

Źródło: DroidGamers