Samsung mobile – logo

Wstępne wyniki finansowe Samsunga za Q2 2013: pobity kolejny rekord

Samsung opublikował swoje najnowsze wyniki finansowe, które zdradzają, jak ten lider rynku smartfonowego poradził sobie w drugim kwartale bieżącego roku. Okazuje się, że koreański gigant miał kolejny, rekordowy okres w swojej działalności, jednak nie spełnił oczekiwań analityków.

Samsung mobile - logo

W okresie od kwietnia do czerwca zysk Samsunga w porównaniu do pierwszego kwartału 2013, wzrósł aż o 47%, osiągając poziom 8.3 miliarda $. Tak świetne wyniki to w głównej mierze efekt utrzymującej się na doskonałym poziomie sprzedaży flagowca tego producenta, Galaxy S4.

Mimo wszystko 8.3 miliarda $ to trochę mniej, niż spodziewali się analitycy finansowi. Według ich prognoz w trzecim kwartale 2013 Samsung miał zarobić aż 8.9 miliarda $. Gorszy rezultat zapewne będzie mieć negatywny wpływ na kurs akcji firmy.

Pamiętajcie oczywiście, że powyższe wyniki nie są jeszcze finalnymi. Co prawda nie należy się spodziewać, że końcowy raport będzie zawierał inne liczby, niż te widoczne tutaj, jednak mimo wszystko dowiemy się z niego większej ilości szczegółów, dotyczących np. poszczególnych oddziałów firmy. Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że Koreańczycy na androidowym sprzęcie potrafią zarobić naprawdę ogromne pieniądze. Samsung powinien być przykładem dla innych firm, jak prowadzić marketing i promować swoje produkty, bo jak dobrze wiemy, samo wypuszczenie świetnego urządzenia nie wystarcza, trzeba jeszcze umieć je sprzedać.

Oficjalne, zaudytowane wyniki finansowe Samsunga za drugi kwartał 2013, powinniśmy poznać dopiero 26 lipca, bo właśnie na wtedy zapowiedziano publikację pełnego raportu.

Źródło: Reuters