Samsung Unpacked 2013 Episode 2 – zaproszenie na 4 września

Wszystko jasne: Note III będzie pokazany 4 września, Samsung rozesłał już zaproszenia

Samsung potwierdził dzisiaj datę swojego eventu „Unpacked 2013 Episode 2”, który będzie miał miejsce w Berlinie. Całe wydarzenie odbędzie się na kilka dni przed startem targów IFA 2013. Oczywiście nie trudno się domyślić, że gwiazdą show będzie Galaxy Note III.

Samsung Unpacked 2013 Episode 2 - zaproszenie na 4 września

Samsung dla pewności, że jego zaproszenie zostanie dobrze zrozumiałe – zamiast jak zwykle użyć sformułowania „zapisz datę” napisał „zanotuj datę”. To chyba nie pozostawia nikomu żadnych wątpliwości, że druga ogromna samsungowa premiera w tym roku (po premierze Galaxy S4) odbędzie się właśnie 4 września, a podczas niej zobaczymy smartblet Galaxy Note III.

Na temat Galaxy Note III była już cała sterta plotek. Najczęściej powtarzającymi się w nich parametrami urządzenia, jest obecność chipsetu Exynos 5420 Octa (dostępna ma być także wersja ze Snapdragonem 800), 3GB RAM, 13MP kamera oraz Android 4.3 Jelly Bean. Najbardziej zagadkowy jest jednak ekran, bo według ostatnich doniesień Samsung jeszcze się zastanawia, jak duży ma być wyświetlacz w tym urządzeniu. W rolę wchodzą podobno wielkości 5.5″, 5.7″ oraz 6″. Podejrzewam jednak, że z uwagi na stale rosnącą (pod względem przekątnej ekranów) konkurencję, Samsung zdecyduje się jednak na 6″ wariant.

Jak to zwykle bywa, Samsung całe wydarzenie będzie transmitować na żywo poprzez YouTube. Oczywiście w odpowiednim momencie na SmartFan.pl pojawi się stosowny link do przekazu, aby każdy chętny mógł zobaczyć, co dobrego przyszykował nam ten koreański gigant.

Źródło: GSMArena