Gmail 5.0 – Material Design

Wyciekł Gmail 5.0 dla Android, przynosi Material Design

Wraz z Androidem 5.0 Lollipop Google zdecydowało, że zmieni design interfejsu użytkownika na bardziej płaski i przejrzysty (Material Design). Niestety, ale debiut nowego UI w Lollipop nie oznacza wcale, że natychmiast wszystkie aplikację będą dostępne w nowym stylu (programiści muszą je najpierw uaktualnić). Google naturalnie dostosowuje wygląd swoich appek najszybciej, więc już teraz macie możliwość pobrania najnowszej wersji klienta Gmail, okraszonego Material Design.

Gmail 5.0 - Material Design

Nowy Gmail jest oczywiście zawarty w nowym systemie Android Lollipop. Wiadome jest jednak, że Google póki co nie udostępniło aktualizacji do tej wersji OS’a (nie licząc wersji dla programistów), więc dla posiadaczy KitKata (i starszych wersji Andka) w tej chwili nie ma innej możliwości, jak własnoręcznie zainstalować nowego klienta poczty. Oczywiście za jakiś czas Google powinno udostępnić Gmail 5.0 także za pomocą swojego sklepu Google Play, jednak na ten moment zapewne jeszcze sporo poczekamy.

Jeśli więc już teraz chcecie się nacieszyć nowym wyglądem poczty Gmail, możecie ściągnąć poniższy (pierwszy) plik APK i zainstalować go na swoim smartfonie. Jeśli dodatkowo chcielibyście aktywować funkcję wsparcia serwera Exchange, musicie doinstalować też drugi plik APK. Jeśli będziecie mieli jakieś uwagi lub pytania dotyczące nowego Gmaila, możecie śmiało dawać o nich znać za pomocą komentarza, pod tekstem. Jeżeli będę znał na nie odpowiedź, na pewno się odezwę.

Nazwa pliku: com.google.android.gm-5.0_(1520254)-5000600-minAPI14.apk

Wersja: 5.0 (1520254)

Nazwa pliku: com.google.android.gm.exchange-6.5-1520254-500064-minAPI14.apk

Wersja: 6.5-1520254