samsung-omnia-7-Mango-firmware

Wyciekł Windows Phone Mango dla Samsung Omnia 7

W sieci pojawiła się wersja beta testowego ROMu z Windows Phone 7.5 Mango, dla Samsunga Omnia 7.

Samsung Omnia 7 - Mango

O Mango dla Omnia 7 pisałem już na początku sierpnia, jednak wtedy były to nieśmiałe domysły na ten temat. Dzisiaj mamy namacalny dowód na to, że Windows Phone 7.5 Mango dla Samsunga Omnia 7 jest w drodze.

Oczywiście ROM, który wyciekł – pochodzi z nieoficjalnych kanałów dystrybucji, jest to wersja testowa i zapewne zawiera jeszcze sporo błędów. Pocieszające jest, że wiemy, jakie poprawki wnosi ten oficjalny (ale testowy) firmware:

  1. Zaktualizowany sterownik aparatu: Fokus na dotyk teraz działa, Bing Vision już nie traci ostrości i poprawnie dostosowuje balans bieli w warunkach słabego oświetlenia.

  2. Zaktualizowany sterownik czujnika ruchu: Cyfrowy kompas jest teraz szybszy i bardziej dokładny. Akcelerator jest również szybszy przy zmianie orientacji w Internet Explorer.

  3. Uaktualnione oprogramowanie Radio: Transfer danych przez WiFi i sieć komórkową wydaje się być szybszy.

  4. Funkcja ukrytych sieci WiFi jest już dostępna.

  5. Bing Music jest teraz szybsza i bardziej dokładna (zaktualizowany sterownik mikrofonu + aktualizacja radio).

ROM nosi oznaczenie I8700XXKH2, instalując takie oprogramowanie – narażamy się na utratę gwarancji, więc zalecam to robić wyłącznie zaawansowanym użytkownikom. Chętnych do grzebania przy firmware Omnia 7 – zapraszam do linków źródłowych.

MobileTechWorld (1), (2)