Samsung Galaxy S4 SHV-E330S – instrukcja obsługi

Wyciekła instrukcja obsługi do Samsunga Galaxy S4 ze Snapdragonem 800 i LTE-A

Samsung już wcześniej oficjalnie potwierdził, że pracuje nad Galaxy S4 (SHV-E330S) z chipsetem Snapdragon 800 i łącznością LTE-Advanced. Dzisiaj możemy już zobaczyć instrukcję obsługi do tego sprzętu, która daje nam kilka nowych szczegółów na jego temat.

Samsung Galaxy S4 SHV-E330S - instrukcja obsługi

Oczywiście najważniejszą zmianą, w porównaniu do klasycznego Galaxy S4, jest zupełnie nowy i dużo potężniejszy chipset – Qualcomm Snapdragon 800, wyposażony w cztery rdzenie Krait 400 (z benchmarków wiemy, że są taktowane częstotliwością 2.3GHz), GPU Adreno 330 oraz obsługę łączności LTE-Advanced.

Reszta specyfikacji Galaxy S4 SHV-E330S wydaje się być taka sama, jak w klasycznym Galaxy S4 – mamy tu 5” ekran Full HD Super AMOLED, 2GB RAM oraz 2,600mAh baterię (ciekawe, jaka będzie jej żywotność przy tak potężnym chipsecie, jakim jest Snapdragon 800). Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że smartfon ma także tuner TV z anteną w standardzie T-DMB.

Oczywiście Europejczycy nie mają co liczyć na premierę tej wersji Galaxy S4. Samsung tego typu sprzęty produkuje głównie dla dla swoich rodaków, Koreańczyków. W Polsce możemy w tej chwili kupić S4 tylko w wariancie ze Snapdragonem 600 (I9505). Co prawda I9500, z chipem Exynos 5 Octa też się u nas pojawia, jednak tylko u nielicznych sprzedawców i pochodzący z zagranicznej dystrybucji.

Jestem pewien, że Galaxy S4 w wariancie z tunerem TV i chipem Snapdragon 800, stałby się w Polsce wielkim hitem. Wielka szkoda, że Samsung nie będzie go u nas sprzedawać.

Źródło: Samsung (PDF)