Sony-Roadmap-leak-2012

Wyciekła mapa drogowa Sony – ceny smartfonów i daty premier

Do sieci wyciekła domniemana „mapa drogowa” firmy Sony, na której można wyczytać ceny smartfonów, oraz daty ich sklepowych debiutów.

Sony - mapa drogowa 2012

W powyższej tabelce możecie zobaczyć (domniemane) plany Sony, dotyczące smartfonów na rok 2012 – i to razem z cenami. Na szczycie tabeli widnieje, dopiero co zaprezentowany na CES 2012 – model Xperia S. Reszta modeli to jeszcze niezapowiedziane urządzenia.

Tabela daje nam pewne wskazówki, które modele zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach MWC 2012 w Barcelonie. Przypuszczam, iż Sony oficjalnie zaprezentuje tam Kumquat, Nypon, oraz Pepper – wszystkie te smartfony (według tabelki) zostaną wprowadzone do sklepów już w kwietniu tego roku. O modelu Nypon wiemy już troszkę z przecieków, jego prawdopodobną specyfikację i zdjęcia – możecie obejrzeć TUTAJ. Jeśli chodzi o Sony Ericsson MT27i „Pepper”, to wiemy jedynie, iż będzie najprawdopodobniej oparty o 1GHz, dwurdzeniowy procesor (możliwe, że na chipie ST-Ericsson NovaThor U8500 z GPU ARM Mali-400 MP), 3.7-calowy wyświetlacz FWVGA, oraz 5MP kamerę z nagrywaniem filmów w jakości 720p. Na temat modelu Kumquat niestety niczego konkretnego w tej chwili nie wiemy – jednak patrząc na cenę, będzie to najsłabsze z tych trzech słuchawek.

Reszta urządzeń z tabeli pozostaje dla nas kompletną zagadką, wiemy tylko z plotek, iż Hayabusa ma być specyfikacją zbliżony do Xperia S. Na rozwiązanie tych wszystkich zagadek – przyjdzie nam niestety jeszcze sporo poczekać, całe szczęście już niedługo targi MWC 2012.

Źródło: Pocketnow