Samsung-Galaxy-S-Gingerbread-2

Wyciekła nowa wersja testowa oficjalnego ROMu Gingerbread dla Galaxy S

Najwyraźniej Samsung usilnie pracuje nad Android 2.3 Gingerbread dla Galaxy S I9000, gdyż pojawiła się nowa, testowa wersja tego ROMu.

Samsung Galaxy S - Gingerbread

Jeszcze kilka dni temu pisałem, że Samsung opóźni oficjalną premierę Gingerbread dla Galaxy S, a już dzisiaj możemy pobierać kolejną, testową wersję tego ROMu. Nowa wersja została oznaczona jako XXJVK i porównaniu do pierwszej wersji testowej, która wyciekła pod koniec lutego – jest pozbawiona prawie całkowicie błędów. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to najszybszy oficjalny ROM, jaki widziałem, wszystko działa na nim zupełnie normalnie.

Chodzą pogłoski, że Samsung wypuści oficjalnie Gingerbread już 1 kwietnia. Jest to bardzo prawdopodobne, bo ewidentnie widać, iż opisywany tu ROM, jest już prawie ukończony. Mam nadzieję, że Samsung zmieni styl ROMu na bardziej zielony, bo teraz stylistycznie ROM przypomina mocniej Froyo, niż Gingerbread. Ta wersja testowa nie zawiera też, jakże przez wszystkich upragnionego – efektu wygaszania ekranu, w stylu starych telewizorów kineskopowych, trzeba ją dogrywać własnoręcznie.

Pragnę też zauważyć, że w tym ROMie przeglądarka działa wyjątkowo szybko, praktycznie bez zająknięć. W nowej wersji zaktualizowany został też sam Gingerbread, do wersji 2.3.3. Przypominam, że opisywany tu ROM nie jest obecnie dostępny przez program Kies, to jeszcze wersja testowa, której Samsung oficjalnie nie udostępnił. ROM wgrywa się programem Odin, jeśli ktoś się chce „pobawić”, to zapraszam na forum XDA (link w źródle).

Źródło: XDA-Developers