Samsung GALAXY Note 3 Neo – front

Wyciekła specyfikacja Galaxy Note 4

Emocje po premierze i wprowadzeniu na rynek pierwszego flagowca Samsunga na rok 2014 – Galaxy S5 już opadły i część sympatyków smartfonów tego południowokoreańskiego producenta wybiega myślami w przyszłość, a konkretniej do prezentacji Galaxy Note 4, która najprawdopodobniej odbędzie się już jesienią tego roku. Dzięki ostatnim przeciekom znamy przypuszczalną specyfikację tego modelu.

Samsung GALAXY Note 3 Neo - front

Samsung GALAXY Note 3 Neo

Jak donosi serwis SamMobile, Samsung zaprezentuje dwa warianty tego phabletu – jeden trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej, Korei Południowej, Chinach oraz Japonii, drugi zaś znajdzie się na półkach sklepowych we wszystkich pozostałych krajach. Ponadto, spodziewać się możemy, że praca tego pierwszego opierać się będzie o chipset Qualcomm Snapdragon 805, podczas gdy w przypadku drugiego wariantu, Samsung zdecyduje się zastosować własny układ – Exynos 5433 o nazwie kodowej HelsinkiPro.

Przeciek potwierdza również pozostałe parametry techniczne, o których informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Przypomnę, że według nich Samsung Galaxy Note 4 (N910) będzie posiadał najprawdopodobniej ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Okazuje się jednak, że najnowszy raport nie zawiera żadnych konkretnych informacji dotyczących rozmiaru wyświetlacza, który może osiągnąć nawet 6 cali.

Note 4 będzie mógł się pochwalić również 16-megapikselową, tylną kamerą z systemem optycznej stabilizacji obrazu (OIS) dostarczoną przez firmę Sony. Przednia będzie zaś dokładnie tą samą, którą znamy chociażby z modelu Galaxy S5. Innym ciekawym dodatkiem ma być czujnik UV, którego zadaniem będzie usprawnienie działania systemu automatycznego dopasowania jasności ekranu, co ograniczyć ma zmęczenie oczu w trakcie pracy z urządzeniem.